Dorinel Munteanu, gest grobian la meciul cu Dinamo după ce l-a înjurat pe asistent

Luni, 19 Februarie 2024, ora 07:22
7448 citiri
Dorinel Munteanu FOTO DigiSport

Dorinel Munteanu și-a ieșit din minți în repriza a doua a partidei dintre Dinamo și Oțelul, scor 3-1.

Dorinel Munteanu a fost eliminat în minutul 75, după ce l-a înjurat pe arbitrul asistent Andrei Constantinescu. Acesta i-a făcut semn centralului, care i-a acordat imediat cartonașul roșu lui Dorinel Munteanu.

Apoi, antrenorul Oțelului a părut că acceptă decizia și i-a întins mâna arbitrului asistent. Doar că, în momentul în care Constantinescu a vrut să răspundă salutului, Dorinel și-a retras mâna și l-a lăsat cu ochii în soare.

Antrenorul Oțelului l-a numit idiot pe Andrei Constantinescu și nu s-a prezentat la flash-interviul de după meci.

Blestemul continuă pentru Dinamo în ultimele minute. Cum s-a încheiat derby-ul pentru salvare cu FCU Craiova
Echipa Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea FCU Craiova, într-un meci din etapa a 5-a a play-out-ului Superligii. Într-o primă repriză...
Ironia lui Nicușor Dan după ce Piedone a venit cu un tricou pe care scria ”Şi eu sunt interlop”: ”Ştim toţi!”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a postat sâmbătă pe Facebook o fotografie în care apare în tribune, la un meci, afişând un tricou cu mesajul: Ştim Toţi!, ca răspuns la mesajul de pe...
#dorinel munteanu, #Dinamo, #otelul galati, #Andrei Constantinescu , #stiri fotbal