Dorinel Munteanu explica infrangerea cu Benfica

Miercuri, 28 Septembrie 2011, ora 00:16
2643 citiri

Antrenorul Otelului Galati, Dorinel Munteanu, recunoaste ca Benfica a fost mai buna in meciul de pe National Arena si ca echipa sa nu mai este la fel de buna ca in sezonul trecut, cand a cucerit titlul de campioana.

"Am facut multe greseli. In prima repriza Benfica a dominat teritorial si le-am dat o singur sansa, din care au marcat. Ei si-au creat ocazii doar din faze fixe, unde sunt foarte periculosi. La acest nivel iti este taxata orice eroare.

Nu mai suntem la forma de anul trecut, dar la meciurile urmatoare vom incerca mai mult decat sa pierdem cu 1-0, ci vom incerca sa adunam puncte. In aceasta competitie totul este posibil, dar noua ne-a lipsit curajul.", a declarat Dorinel Munteanu la TVR 1.

Campioana Romaniei, Otelul Galati, a pierdut si cea de-a doua partida disputata in grupele Champions League, fiind invinsa, pe National Arena, cu scor 0-1, de gruparea portugheza Benfica Lisabona.

Otelul, invinsa si de Benfica in Liga Campionilor

Singurul gol al meciului si primul din istoria noului Stadion National a fost marcat in prima repriza de Bruno Cesar.