Dorinel Munteanu, despre infrangerea de la Brasov

Vineri, 01 Aprilie 2011, ora 22:50

Antrenorul echipei Otelul Galati, Dorinel Munteanu, a declarat ca nu isi face griji dupa infrangerea suferita la Brasov, deoarece obiectivul sau nu este castigarea titlului.

"N-am avut atitudine si chiar daca am primit golul in minutul 90, Brasovul a meritat victoria si a fost peste noi. Totusi, noi le-am permis sa fie periculosi. Am avut si noi o sansa mare in repriza secunda, dar una peste alta, jocul nostru nu a fost asa cum ma astept

Nu vad nici o presiune, pentru ca obiectivul nostru este Europa League, deci presiunea este artificiala, creata de oameni carora le lipseste fair-play-ul. Nu ma intereseaza ce fac contracandidatele noastre, Timisoara poate trece peste noi cu un punct, nu este o problema.", a spus Dorinel Munteanu la conferinta de presa.

Se incinge lupta la titlu! Liderul Ligii 1, rapus la Brasov

Otelul Galati a pierdut meciul disputat in deplasare cu FC Brasov, scor 0-1, si risca sa piarda prima pozitie din Liga 1 daca FC Timisoara invinge Steaua.