Victorie de rasunet pentru Dorinel Munteanu in Rusia

Vineri, 03 Mai 2013, ora 18:55
5367 citiri

Dorinel Munteanu a obtinut un succes de rasunet in Rusia, scor 2-1, in fata ocupantei locului patru, Spartak Moscova.

Echipa lui Dorinel pastreaza sperante de salvare dupa inca un rezultat neasteptat. Spartak este cea mai noua victima de lux a romanului, care la inceputul returului a invins si Anzhi.

Spartak a deschis scorul in minutul 6, prin McGeady, insa acesta a fost eliminat cu cinci minute inainte de pauza.

Iar Mordovia a profitat din plin de superioritatea numerica. Pazin a egalat in minutul 49, pentru ca Oprita sa faca 2-1 in minutul 70 cu mult sange rece din centrul careului.

Dupa acest rezultat, Mordovia ramane pe locul 15, cu 19 puncte acumulate, cinci mai putin decat primul loc care o salveaza.

Ocupanta locului 14, Krylya Sovetov, va intalni duminica Dinamo Moscova, iar Dorinel spera sa primeasca o mana de ajutor din partea lui Dan Petrescu.

Pentru a merge la barajul de salvare, Dorinel are nevoie de cel putin doua victorii in ultimele trei etape, fara ca Krylya sa mai castige vreun meci.

Meciul a fost transmis in format LIVE Score de site-ul Ziare.com

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#dorinel munteanu mordovia, #Mordovia Spartak Moscova LIVE , #stiri Dorinel Munteanu