Infrangere fatala pentru Dorinel Munteanu - Iata cati bani a ratat

Vineri, 10 Mai 2013, ora 18:25
4102 citiri

Mordovia Saransk, echipa pregatita de Dorinel Munteanu, a fost infranta cu 2-1 pe terenul lui Rubin Kazan si este ca si retrogradata in liga a doua din Rusia.

Dorinel Munteanu nu a reusit inca o minune in Rusia, iar echipa sa a suferit infrangerea ce se dovedeste a fi decisiva pentru retrogradare.

Karadeniz a deschis scorul pentru gazde in minutul 7, dar Mukhametshin a egalat cu cinci minute inainte de pauza. Victoria lui Rubin a fost adusa de Dyadyun, in minutul 75.

Cu doua etape ramase de disputat, Mordovia Saransk ocupa locul 15, cu 19 puncte, cinci mai putin decat ocupanta locului 14, care are si un meci mai putin disputat.

Astfel, Dorinel Munteanu este in proportie de 99% retrogradat in liga a doua si rateaza bonusul de 500 de mii de euro pe care rusii i l-au promis in momentul semnarii contractului.

Totusi, sunt sanse mari ca Dorinel sa continue la Mordovia chiar si in liga a doua.

RUBIN - MORDOVIA 2-1 (Karadeniz '7, Dyaudin '75 / Mukhametshin '40)

*Apasati tasta Refresh (F5) cat mai des pentru actualizarea scorului

Inaintea acestui meci, Mordovia Saransk ocupa locul 15, cu 19 puncte, in timp ce Rubin este pe locul 6, cu 44 de puncte.

Pentru a se salva de la retrogradare, Dorinel Munteanu este obligat sa castige acest meci.

Daca va reusi salvarea de la retrogradare, Dorinel va primi 500 de mii de euro din partea rusilor.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#dorinel munteanu mordovia, #Rubin Mordovia, #Rubin Mordovia LIVE , #stiri Dorinel Munteanu