Egal si pentru Dorinel in prima etapa din Rusia

Duminica, 14 Iulie 2013, ora 22:40
1934 citiri

Dupa egalul lui Dan Petrescu in prima runda a campionatului rusesc, tot duminica, 2-2 cu Volga, a venit randul si Kubanului lui Dorinel Munteanu sa faca egal, 1-1 cu Rubin Kazan.

Dupa o prima repriza terna, fara goluri, in care doar cartonasul rosu al lui Ryazantsev de la Rubin a fost un eveniment notabil, in minutul 45 partea secunda a venit cu cele doua goluri.

Eremenko pentru Rubin a spart gheata in minutul 71, egalarea gazdelor venind 3 minute mai tarziu, prin Ozbiliz.

Gigel Bucur a intrat la Kuban in minutul 43.

Pentru Dorinel Munteanu acest meci a fost primul joc oficial in postura de antrenor la Kuban Krasnodar, echipa pe care o antreneaza din acest sezon, dupa aventura de la Mordovia Saransk, echipa retrogradata in liga secunda a Rusiei.

In Rusia, in prima etapa a campionatului, a mai avut loc si jocul dintre Anji si Lokomotiv Moscova, scor 2-2.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#egal dorinel munteanu liga rusa, #prim meci dorinel rusia egal, #debut dorinel kuban egal , #stiri Dorinel Munteanu