Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Dragomir: Daca mergem cu doua echipe din cinci in UEFA, am fi campionii lumii

Marti, 30 Septembrie 2008, ora 07:20
1387 citiri

Presedintele LPF, Dumitru Dragomir, este de parere ca, daca mai mult de doua din echipele romanesti participante in Cupa UEFA se vor califica in grupele competitiei, ar fi o performanta senzationala.

"Daca mergem cu doua echipe din cinci in UEFA, am fi campionii lumii. Daca reusim sa mergem cu mai mult de doua, ar fi ceva senzational, pentru ca am merge peste doi ani cu patru echipe in UEFA. Nu ne putem scarpina de foame si vrem sa-i batem pe spanioli si pe englezi", a spus Dragomir la sport.ro.

Cinci cluburi din Romania sunt angrenate in turul I al Cupei UEFA, toate avand sanse de calificare in grupe.

Calificare dramatică pentru Juventus în finala Cupei Italiei
Juventus Torino s-a calificat în finala Cupei Italiei, după ce a fost învinsă cu 2-1 de Lazio în returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, după ce în prima manşă, disputată pe Allianz...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...