Dinamo tremură cu gândul la meciul de baraj: "Va fi greu!"

Sambata, 16 Aprilie 2022, ora 07:43
1658 citiri
Dusan Uhrin

Formaţia CS Mioveni a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Dinamo, într-un meci din etapa a cincea a play-out-ului Ligii 1.

Tehnicianul dinamovist Dusan Uhrin Jr. a declarat, vineri seară, după meciul cu CS Mioveni, scor 0-2, că pentru Dinamo va fi dificil la barajul pentru menţinerea în Liga 1.

“Este incredibil, muncim toată săptămâna să nu greşim la fazele fixe şi greşim. Trebuie să muncim. În repriza a doua am pierdut din agresivitate şi este de asemenea un lucru rău. Nu sunt mulţumit de cum am jucat, dar trebuie să facem totul pentru că nu este uşor. Acum l-am pierdut pe Irobiso. Alţi jucători trebuie să arate că merită să fie în primul 11. Jucăm la baraj, va fi greu, sunt echipe bune în Liga 2. Trebuie să schimb multe lucruri”, a spus Uhrin la posturile care transmit Liga 1.

Au marcat Panait ’72 şi Sanoh ’84.

În minutul 80, de la Dinamo a fost eliminat Irobiso.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
#dusan uhrin, #Dinamo, #mioveni, #Steliano Filip, #dinamo la baraj , #stiri fotbal