CSM București transferă o handbalistă importantă de la o rivală

Miercuri, 23 Februarie 2022, ora 10:17
2639 citiri
Eliza Buceschi. Foto: Facebook / Eliza Buceschi

CSM București reușește un transfer de senzație în campionatul național de handbal feminin.

"Tigroaicele" au reușit s-o covingă pe jucătoarea Rapiduluii, Eliza Buceschi, să vină la echipa sponsorizată de Primăria Generală a Capitalei.

Anunțul oficial urmează să se facă după derby-ul dintre cele două formații, care avea loc joi, 24 februarie, scrie gsp.

Eliza Buceschi este una dintre cele mai importante jucătoare din campionat și de la echipa națională.

În clasament, Rapid este pe primul loc cu 39 de puncte, iar CSM București este pe locul 2 cu 35 35 de puncte.

Meci superb în finala Cupei României: cine a pus mâna pe trofeu
Campioana CSM Bucureşti a câştigat pentru a şaptea oară Cupa României, duminică, după finala cu Dunărea Brăila, la Turneul Final Four al competiţiei, scor 32-27 (17-13). Gloria Bistriţa...
Cristina Neagu a jucat împotriva Rapidului la câteva zile după decesul tatălui. Cum s-a terminat partida
Campioana CSM Bucureşti este prima finalistă a Cupei României, după ce a eliminat sâmbătă, la Turneul Final Four de la Brăila, vicecampioana Rapid Bucureşti, scor 27-23 (16-10), în prima...
#Eliza Buceschi, #Eliza Buceschi handbal, #CSM Bucuresti, #Rapid, #handbal feminin , #handbal