Emma Răducanu, meci șoc cu Iga Swiatek în sferturile de finală la Stuttgart. Ce a făcut Bianca Andreescu

Joi, 21 Aprilie 2022, ora 23:30
52901 citiri
Emma Răducanu

Britanica Emma Răducanu, locul 12 WTA, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 500 de la Stuttgart, fază în care o va întâlni pe poloneza Iga Swiatek, liderul mondial.

Răducanu, favorită 8, a trecut în optimi de germana Tamara Korpatsch, locul 118 WTA, scor 6-0, 2-6, 6-1, într-o oră şi 39 de minute.

Tot joi, sportiva canadiană Bianca Andreescu, numărul 121 mondial, a fost eliminată în optimi de favorita 3, Arina Sabalenka, scor 6-1, 3-6, 6-2, într-o oră şi 52 de minute.

Eșec neașteptat pentru Emma Răducanu. Jucătoarea care a dat lovitura la WTA Madrid VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată surprinzător în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Venită după sfertul de finală de la Stuttgart,...
Bianca Andreescu a făcut anunțul mult așteptat: ”Cu o săptămână înainte...”
Jucătoarea canadiană de origine română Bianca Andreescu (23 de ani), care se apropie de un an de inactivitate în circuitul WTA, a făcut anunțul mult așteptat privind revenirea sa....
#Emma Raducanu, #emma raducanu tata roman, #Emma Raducanu tenis, #Bianca Andreescu, #stuttgart , #Stiri Emma Raducanu