Emma Răducanu i-a dat ”stingerea” Serenei Williams. Americanca a fost umilită la WTA Cincinnati

Miercuri, 17 August 2022, ora 05:23
34377 citiri
Emma Răducanu a învins-o pe Serena Williams

Britanica de origine română Emma Răducanu a învins-o pe anericanca Serena Williams, scor 6-4, 6-0, în primul tur la turneul de la Cincinnati.

Sportiva de 19 ani a avut nevoie de doar 65 de minute pentru a o învinge cu un scor umilitor pe marea campioană americană de 40 de ani.

Serena, care se va retrage după US Open, a jucat doar al patrulea meci al său în acest an.

În turul doi, Răducanu va evolua contra sportivei din Belarus Viktoria Azarenka, locul 22 mondial.

Eșec neașteptat pentru Emma Răducanu. Jucătoarea care a dat lovitura la WTA Madrid VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată surprinzător în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Venită după sfertul de finală de la Stuttgart,...
Eroina de la Stuttgart: a jucat trei meciuri de trei ore și a ajuns în semifinale. Cum arată careul de ași
Jucătoarea poloneză de tenis Iga Swiatek (1 WTA, principala favorită) s-a calificat vineri seara în semifinalele turneului WTA 500 de la Stuttgart (Germania), dotat cu premii totale de 802.237...