Emma Răducanu a început anul cu o bătălie de patru ore: ”Nici nu mai știu cât este ora!” VIDEO

Marti, 03 Ianuarie 2023, ora 09:08
4696 citiri
Emma Răducanu

Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu (78 WTA) a debutat în 2023 cu o victorie impresionantă, la turneul de la Auckland (Australia).

Emma Răducanu (20 de ani) a învins o altă jucătoare din noul val, Linda Fruhvirtova din Cehia (17 ani, 79 WTA), scor 4-6, 6-4, 6-2.

Meciul a durat două ore și 33 de minute, dar a fost întrerupt de ploaie, astfel că s-a întins pe mai mult de patru ore.

”Nici nu mai știu cât este ora!”, a declarat la final Emma Răducanu, care în turul secund va evolua cu Viktoria Kuzmova (Slovacia).

Eroina de la Stuttgart: a jucat trei meciuri de trei ore și a ajuns în semifinale. Cum arată careul de ași
Jucătoarea poloneză de tenis Iga Swiatek (1 WTA, principala favorită) s-a calificat vineri seara în semifinalele turneului WTA 500 de la Stuttgart (Germania), dotat cu premii totale de 802.237...
Emma Răducanu a făcut un meci mare la WTA Stuttgart, contra liderei mondiale Iga Swiatek VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată în sferturi la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Emma Răducanu (303 WTA) a făcut un meci mare contra liderei mondiale...