Dezastru pentru Emma Răducanu în Australia! Campioana de la US Open a fost umilită în primul meci din 2022

Marti, 11 Ianuarie 2022, ora 12:47
10992 citiri
Emma Răducanu

Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu (19 ani, 18 WTA) și-a făcut debutul în sezonul 2022 în turneul de la Sydney, competiție pregătitoare pentru Australian Open, primul Grand Slam al anului.

În primul tur, Emma Răducanu a avut parte de o adversară redutabilă, Elena Rybakina din Kazahstan, locul 13 mondial și cap de serie numărul 9 la Sydney.

Campioana de la US Open a fost de nerecunoscut, Rybakina obținând victoria în 55 de minute, cu un umilitor 6-0, 6-1.

Desfășurarea LIVE:

*5-1, Rybakina se apropie de victorie.

*3-1, Emma Răducanu a spart gheața într-un meci de coșmar pentru ea.

*2-0 Rybakina în setul doi.

*6-0 Rybakina, după 25 de minute.

*5-0, Emma e surclasată.

*Rybakina se detașează rapid la 3-0.

*A început meciul, cu Rybakina la serviciu.

Eroina de la Stuttgart: a jucat trei meciuri de trei ore și a ajuns în semifinale. Cum arată careul de ași
Jucătoarea poloneză de tenis Iga Swiatek (1 WTA, principala favorită) s-a calificat vineri seara în semifinalele turneului WTA 500 de la Stuttgart (Germania), dotat cu premii totale de 802.237...
Emma Răducanu a făcut un meci mare la WTA Stuttgart, contra liderei mondiale Iga Swiatek VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată în sferturi la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Emma Răducanu (303 WTA) a făcut un meci mare contra liderei mondiale...