Vineri, 23 Septembrie 2022, ora 13:07
3279 citiri
Emma Răducanu e în semifinale la Seul FOTO facebook

Emma Răducanu a fost campioană la US Open 2021, după care a intrat pe o pantă descendentă, care părea că nu se va mai opri.

La turneele care au urmat în următoarele 12 luni, ea n-a reușit niciodată să treacă de turul III, până astăzi, când a urcat în semifinale la Seul.

Emma a învins-o în două seturi pe Magda Linette, din Polonia, scor 6-2, 6-2 și va juca pentru un loc în finală cu învingătoarea din partida Jelena Ostapenlo - Jimenez Kasitseva.

În cealaltă semifinală se întâlnesc Tatiana Maria și Elena Alexandrova.

Emma Răducanu, ca-n vremurile bune. Calificare splendidă la WTA Stuttgart și amenințare pentru lidera mondială
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu s-a calificat spectaculos în sferturi la turneul WTA 500 de la Stuttgart. În turul secund, Emma Răducanu (303 WTA) a învins-o pe...
Emma Răducanu, devastatoare la WTA Stuttgart, cu o triplă câștigătoare de Grand Slam. Cum i-a supărat pe nemți
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu s-a calificat spectaculos în turul secund al turneului WTA 500 de la Stuttgart. În runda inaugurală, Emma Răducanu (303 WTA) a...