Victorie magnifică pentru Emma Răducanu, contra unei tenismene de top. Gafa memorabilă pe care a făcut-o VIDEO

Vineri, 12 Aprilie 2024, ora 19:59
3521 citiri
Emma Răducanu FOTO X

Tensimena de origine română Emma Răducanu, clasată pe locul 302 mondial, a obținut o victorie magnifică în meciul de baraj din Billie Jean King Cup pe care Marea Britanie îl dispută în deplasare cu Franța.

Astfel, Emma Răducanu a reușit s-o învingă pe cea mai valoroasă franțuzoaică, Caroline Garcia (23 WTA), scor 3-6, 6-3, 6-2, după un meci de peste două ore.

Emma Răducanu a egalat situația la general (1-1), după ce în prima partidă Diane Parry a învins-o pe Katie Boulter, cu 6-2, 6-0.

Britanica de origine română a făcut și o gafă memorabilă, bucurându-se anticipat pentru victorie, la 5-1 în setul decisiv.

Quarterly Report - Editia 4

Emma Răducanu, despre tatăl român: ”M-a forțat, nu mi-a plăcut”. Tenismena n-a fost lăsată să aibă iubiți
Tenismena Emma Răducanu (21 de ani, 212 WTA), jucătoarea cu mamă din China și tată român, a relatat încă o dată cum a decurs relația sa cu părinții în copilărie. ”La început,...
Prima victorie românească la Roland-Garros. Gabriela Ruse și-a spulberat adversara în 51 de minute
Jucătoarea de tenis Gabriela Ruse, locul 152 WTA, a acces, luni, în turul doi al calificărilor la Roland Garros, al doilea turneu de grand slam al anului. Ruse a trecut în primul tur de...