Emma Răducanu, imaginea durerii la turneul de la Linz! Mama tenismenei a privit neputincioasă din tribune FOTO

Marti, 09 Noiembrie 2021, ora 23:17
15719 citiri
Emma Răducanu

Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu (18 ani, 20 WTA), principala favorită, a fost eliminată, marţi, în turul doi al turneului de la Linz (Austria), în urma unei partide dramatice, în care a acuzat probleme de ordin fizic.

Emma a fost învinsă după un meci de 2 ore şi 36 de minute, scor 1-6, 7-6 (7-0), 5-7, de sportiva chineză Xinyiu Wang, locul 106 mondial. În sferturi, sportiva din China va evolua cu jucătoarea americană Alison Riske, locul 73 mondial.

Emma Răducanu s-a confruntat cu probleme medicale în finalul partidei cu Wang, ea solicitând îngrijiri chiar sub ochii mamei sale, prezentă în tribune.

O nouă tenismenă de top a intrat în ”clubul mămicilor” din WTA. E campioană olimpică și fost număr 4 mondial
Campioana olimpică la tenis Belinda Bencic, în vârstă de 27 de ani, a devenit mamă. Sportiva elveţiană a adus pe lume, marţi, o fetiţă care se numeşte Bella. Bencic are de câţiva...
Eșec neașteptat pentru Emma Răducanu. Jucătoarea care a dat lovitura la WTA Madrid VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată surprinzător în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Venită după sfertul de finală de la Stuttgart,...