”Rusul” Eric Bicfalvi a marcat în poarta unei echipe de tradiție din Moscova

Sambata, 04 Martie 2023, ora 17:24
1330 citiri
Eric Bicfalvi

Fotbalistul echipei Ural, Eric Bicfalvi, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, sâmbătă, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Spartak Moscova, în etapa a 18-a a campionatului Rusiei.

Bicfalvi, căpitanul oaspeţilor, a marcat în minutul 64. El a rămas pe teren până în minutul 90+5.

Primul gol al echipei Ural a fost înscris de Vloet ’29 (penalti).

Pentru Spartak a înscris Litvinov, în minutele 45+4 şi 75.

Ural ocupă locul 10 în clasament, cu 22 de puncte, în timp ce Spartak Moscova este pe 2, cu 37 de puncte. Lider este Zenit, care are 42 de puncte.

Planul pregătit de Moscova ca să recupereze banii oligarhilor ruși. Acordul care ar debloca peste 500 de milioane de dolari
O firmă de brokeraj din Rusia care organizează o schemă de schimb de active care ar putea elibera fonduri îngheţate pentru investitorii ruşi şi străini ar considera că deblocarea unor...