Drama continuă în turneul Final Four de la Budapesta: finala mică a Ligii Campionilor la handbal, decisă la un gol

Duminica, 04 Iunie 2023, ora 18:04
4801 citiri
Gyor a învins-o pe Esbjerg și a luat medaliile de bronz FOTO Twitter EHF Champions League

Esbjerg, echipa care a eliminat-o pe CSM București în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, a avut un turneu Final Four de coșmar.

Esbjerg a cedat ieri la un gol în semifinala cu Ferencvaros (29-30), iar scenariul s-a repetat azi în finala mică. Formația daneză a pierdut meciul pentru locul trei cu Gyor, scor 28-27 în favoarea formației maghiare.

În finală, de la ora 19.00. se vor întâlni Vipers Kristiansand (Norvegia) și Ferencvaros (Ungaria). Norvengiencele sunt mari favorite, după ce au câștigat și edițiile din 2021 și 2022 ale Ligii campionilor.

Performanță uriașă pentru fotbalul italian. Câte echipe va avea în Liga Campionilor
Italia şi-a asigurat matematic, joi, al cincilea loc în sezonul viitor al Ligii Campionilor, după ce Atalanta şi Fiorentina s-au calificat în semifinalele Europa League şi respectiv...
Gestul cu degetul care a calificat-o pe Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, în deplasare,...
#esbjerg, #gyor, #Ferencvaros, #Vipers, #Liga Campionilor, #handbal feminin , #stiri handbal