Cea mai bună handbalistă străină din România, despre ce i se întâmplă la București: "E îngrozitor"

4285 citiri
Van der Vaart, alături de Estavana Polman FOTO facebook

Olandeza Estevana Polman, cea mai valoroasă handbalistă străină care evoluează în România, la Rapid, a povestit despre cum e viața la București.

Ea a precizat că se simte foarte bine, că apreciază orașul și oamenii, cu excepția unui singur aspect.

"Traficul e îngrozitor! Stau departe și mă trezesc la 6 dimineața. În mod normal fac jumătate de oră cu mașina, dar câteodată ajung să fac o oră și 40 de minute. E îngrozitor! În afară de trafic, îmi place totul aici", a spus ea într-un interviu pentru Gazeta Sporturilor.

Polman este iubita fostului mare fotbalist olandez Rafael Van der Vaart, care locuiește cu ea în Capitală.

Avarie majoră la Termoenergetica. Firea nu pierde ocazia să-l atace pe Nicușor Dan, pentru că jumătate dintre bucureşteni se spală cu apa încălzită la ibric
ELCEN a anunţat o avarie majoră la reţeaua de termoficare operată de Termoenergetica, CET Bucureşti Vest fiind indisponibilizată, iar CET Grozăveşti neputând fi pornită. În acest...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
#Estavana Polman, #handbal, #trai, #Bucuresti, #Van der Vaart, #trafic, #ingrozitor , #stiri handbal