Scandal cu VAR la meciul Universitatea Cluj - Craiova. Antrenorul Neagoe: ”Nu ne ajută iar, n-a vrut să-l valideze”

Sambata, 03 Septembrie 2022, ora 07:16
3862 citiri
Eugen Neagoe

Eugen Neagoe, antrenorul echipei Universitatea Cluj, crede că echipa sa a avut ghinion cu FCU Craiova şi acuză VAR-ul, care nu ar fi acordat un gol clujenilor.

”Erau foarte importante cele trei puncte. În prima repriză cred că am făcut o repriză perfectă. Nu le-am dat nici o şansă, nici nu au călcat în careul nostru.

Cred că am marcat şi un gol, pe care VAR n-a vrut să-l valideze. VAR-ul nu ne ajută iar. Am revăzut faza, iar portarul Craiovei este cu ambele picioare pe linia porţii, iar mingea este în poartă. Cred că trebuia să avem patru-cinci puncte în plus. M-a supărat şi Boiciuc, pe care l-am introdus ca să avem o forţă mai mare în atac. Nu a fost aşa, poate nu am avut eu inspiraţie”, a declarat Eugen Neagoe

Echipa Universitatea Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe teren propriu, cu FCU Craiova 1948, din etapa a 9-a a Superligii

Oana Roman i-a dat răspunsul lui Selly, care a atacat-o dur: ”Demagoagă, vorbește gura fără ea, băgătoare de seamă”
Oana Roman, fiica lui Petre Roman, se află de mai mult timp într-un conflict al declarațiilor cu Selly, celebrul creator de conținut. În cadrul unei emisiuni TV, Selly a spus despre Oana...
Trei bărbați l-au luat la bătaie pe un amic cu care băuseră. Au ajuns toți 4 în arestul Poliției
S-au îmbătat și s-au luat la bătaie între ei. Așa începe povestea scandalului care a avut loc duminică, 21 aprilie, pe DN 1, în localitatea prahoveană Bărcănești. Cei patru s-au...