Romania s-a distrat cu Portugalia in preliminariile Euro 2012

Miercuri, 19 Octombrie 2011, ora 21:40
2492 citiri

Nationala de handbal feminin a Romaniei a debutat cu dreptul in preliminariile Campionatului European din 2012, invingand la scor, 35-24, reprezentativa similara a Portugaliei.

Chiar daca lusitanele au inceput mai bine partida, romancele si-au revenit rapid, preluand conducerea pe tabela dupa primele 5 minute si distantandu-se constant.

La pauza, diferenta a fost de numai 3 goluri, scor 15-12, pe fondul relaxarii jucatoarelor noastre, insa "tricolorele" s-au dezlantuit in partea secunda.

Scorul final a fost unul normal, Romania fiind favorita Grupei 3 a preliminariilor, o grupa din care mai fac parte Grecia si Serbia.

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
#Romania victorie Portugalia handbal, #nationala feminina handbal, #preliminarii campionat european handbal , #preliminarii