Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

EURO 2016: Infrangere pentru o adversara a Romaniei, intr-un meci amical

Sambata, 28 Mai 2016, ora 19:09
3487 citiri

Echipa nationala a Elvetiei a fost invinsa, sambata, de selectionata Belgiei, intr-un meci de pregatire, cu mai putin de doua saptamani inainte de inceperea EURO 2016.

Selectionata antrenata de Vladimir Petkovici a fost invinsa cu scorul de 2-1, desi a deschis scorul, in minutul 31, prin Blerim Dzemaili. Trei minute mai tarziu, Romelu Lukaku a egalat, iar in minutul 83 Kevin de Bruyne (foto) a marcat golul victoriei belgienilor.

In minutul 81, atacantul lui Eintracht Frankfurt, Haris Seferovic, a primit cartonasul rosu.

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

Vezi si care este lotul largit de jucatori al Elvetiei inainte de EURO 2016.

Elvetia face parte din Grupa A, alaturi de Romania, Franta si Albania.

Nationalele Romaniei si Elvetiei se vor intalni in al doilea meci din grupa, pe 15 iunie, la Paris, incepand cu ora 19:00. Toate partidele de la EURO 2016 vor fi transmise in direct de Ziare.com.

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
#Elvetia invinsa Belgia, #Elvetia Belgia meci pregatire, #Elvetia Belgia meci amical , #Echipe