EURO 2016: Italia invinge Spania si se califica in sferturile de finala

Luni, 27 Iunie 2016, ora 20:52
23799 citiri

Italia s-a calificat in sferturile de finala de la EURO 2016 dupa ce a invins Spania, scor 2-0, la capatul unui meci superb.

Italia a intrat pe teren cu o determinare iesita din comun si a reusit sa faca fosta campioana europeana sa para ca o echipa complet anonima.

De Gea a fost salvatorul ibericilor in mai multe randuri, in special in minutele 9 si 11, cand a scos doua goluri ca si facute la reluarile lui Pelle si Giaccherini.

Portarul lui Manchester United nu a mai putut face nimic insa in minutul 32, cand a respins in fata un sut din lovitura libera din care Chiellini a marcat fara emotii.

Spania s-a trezit greu, iar Giaccherini putea face 2-0 inainte de pauza, insa din nou De Gea a intervenit salvator si a scos un sut din vinclu.

Partea secunda i-a adus pe teren pe spanioli ceva mai concentrati, numai ca prima mare ocazie le-a apartinut tot italienilor, prin Eder, al carui sut a fost salvat de De Gea.

In cele din urma, Spania a fortat atacul, iar prima sansa de gol a venit in minutul 70, cand Aduriz a sutat pe langa poarta din marginea careului.

Atacurile s-au intensificat pe finalul meciului, insa Spania nu a gasit calea spre gol, iar cei care au marcat au fost tot italienii, prin Pelle, in prelungiri.

Italia in schimb se va duela cu Germania in sferturile de finala, intr-un meci programat pe 2 iulie, de la ora 22:00.

Eliminarea Spaniei este o surpriza, daca privim cotele oferite de Unibet, agentie la care puteti juca la casino online.

ITALIA - SPANIA 2-0

90+4 - Final de meci!

90 - GOOOOOOOOL ITALIA!!! Pelle inscrie pe contraatac din pasa lui Insigne!

89 - Motta si Busquets vad cartonasul galben.

85 - Schimbare Italia: Darmian intra in locul lui Florenzi.

82 - Schimbare Italia: Insigne intra in locul lui Eder.

81 - Schimbare Spania: Pedro intra in locul lui Aduriz.

76 - Iniesta trage frumos din afara careului, Buffon resinge de sub bara.

74 - Vazquez inscrie, dar reusita e anulata corect pentru ofsaid!

71 - Schimbare Spania: Vazquez intra in locul lui Morata.

70 - Prima sansa a Spaniei! Aduriz suteaza pe langa poarta din marginea careului!

67 - Momente de posesie prelungita a ibericilor, dar Buffon este somer deocamdata.

61 - Dupa un inceput mai bun de repriza al ibericilor, Italia a echilibrat din nou jocul.

55 - Ce ocazie!!! Eder scapa singur cu portarul, are tot timpul din lume, dar De Gea salveaza miraculos sutul sau!

54 - Pelle vede cartonasul galben.

54 - Schimbare Italia: Motta intra in locul lui De Rossi.

52 - Fabregas trage modest din afara careului, mult peste poarta.

50 - Morata reia dintr-o pozitie ideala slab, direct in bratele lui Buffon.

47 - Florenzi patrunde periculos in careu, centrarea sa e respinsa cu greu in corner.

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbare Spania: Aduriz intra in locul lui Nolito.

45 - Pauza!

45 - Ce ocazie!!! Giaccherini patrunde superb in careu, trage din 14 metri spre vinclu, insa De Gea scoate miraculos!

44 - Florenzi centraeza din partea dreapta, pozitie buna, in bratele lui De Gea.

41 - Nolito vede cartonasul galben.

37 - Buffon iese bine si boxeaza la un corner din partea stanga.

32 - GOOOOOOOOOOOOOOL ITALIA!!! Chiellini inscrie din patru metri, dupa o minge respinsa in fata de De Gea la un sut din lovitura libera!

28 - De Sciglio centreaza bine, dar Ramos trimite salvator in corner.

24 - De Sciglio vede cartonasul galben.

21 - O prima actiune prelungita de atac a ibericilor, insa centrarea lui Alba e prea lunga.

17 - Italia domina copios meciul, Spania e de nerecunoscut pana acum.

11 - Ce ocazie!!! Giaccherini reia superb pe spate din opt metri, De Gea respinge in bara laterala!!

9 - Ce ocazie!!! Pelle reia bine cu capul din sapte metri, De Gea scoate salvator de langa bara!

6 - Eder primeste bine in centrul careului, dar trage slab in bratele portarului.

4 - O furtuna foarte puternica in aceste momente, jocul este influentat de conditiile meteo.

2 - Pelle trimite slab cu capul in bratele lui De Gea.

1 - A inceput meciul!

Info: Meciul incepe la ora 19:00 si este televizat de Dolce Sport si ProTV.

Italia: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Florenzi, Parolo, De Rossi, Giaccherini, De Sciglio - Pelle, Eder

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

Spania: De Gea - Juanfran, Pique, S. Ramos, Alba - Fabregas, Busquets, Iniesta - David Silva, Morata, Nolito

Castigatoarea se va duela in sferturile de finala cu Germania.

Tot luni se va disputa si meciul dintre Anglia si Islanda, incepand cu ora 22:00.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Italia Spania, #Italia Spania LIVE, #Italia Spania Direct, #Italia Spania EURO 2016, #televizare Italia Spania , #meciuri