Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Ucraina pierde si cu Polonia si pleaca in genunchi de la EURO 2016

Marti, 21 Iunie 2016, ora 20:51
10604 citiri

Nationala Ucrainei paraseste Campionatul European de fotbal in genunchi, dupa trei infrangeri consecutive in Grupa C.

In ultima partida de la Euro, ucrainenii s-au inclinat, scor 0-1, in fata Poloniei.

Eliminata de la turneul final dupa primele doua partide, Ucrainei nu ii ramanea decat sa isi spele onoarea in ultima reprezentatie din Franta.

In fata lor s-a aflat insa o reprezentativa a Poloniei care cauta victoria in speranta ca va reusi sa depaseasca Germania in clasamentul grupei.

A rezultat un meci destul de echilibrat, in care polonezii au avut initiativa, iar ucrainenii au cautat golul care le putea salva onoarea.

De marcat nu au facut-o decat polonezii, Blaszczykowski, introdus in teren la pauza, punctand in minutul 54.

Polonia a castigat partida, insa a incheiat Grupa C pe pozitia a doua, fiind depasita de Germania la golaveraj.

Desfasurarea meciului:

Ucraina - Polonia 0-1

90+3 Finalul partidei.

84 - Yarmolenko incearca si el un sut, insa trimite slab si Fabianski retine.

80 - Atac promitator al Ucrainei, insa Zozulya este prins putin in fata de faza si suteaza slab.

73 - Schimbare Ucraina: Kovalenko intra in locul lui Zinchenko.

70 - Schimbare Polonia: Grosicki intra in locul lui Kapustka.

61 - Zinchenko rateaza de doua ori intr-un minut.

56 - Inca o sansa buna pentru Polonia, insa Kapustka suteaza putin pe langa poarta dupa o actiune foarte buna!

54 - GOOOL POLONIA! Mutare inspirata la pauza, Blaszczykowski fiind cel care deschide scorul!

49 - Ucraina incepe bine aceasta parte secunda, iar Zinchenko iroseste o ocazie.

46 - Incepe repriza secunda.

Schimbare Polonia la pauza: Blaszczykowski intra in locul lui Zielinski.

45 - Finalul primei reprize.

43 - Se pare ca ambele formatii asteapta pauza.

38 - Cartonas galben pentru Kucher.

30 - Konoplyanka suteaza periculos, insa balonul trece la un metru de poarta adversa!

25 - Cartonas galben pentru Rotan.

21 - Glik trimite cu capul peste poarta.

17 - Ce ocazie! Yarmolenko scapa spre buturile aparate de Fabianski, insa nu reuseste sa prinda cadrul portii!

12 - Zozulya isi incearca si el norocul, fara prea mult succes insa.

9 - Atac prelungit al Ucrainei, insa sutul lui Yarmolenko este blocat bine si nu ii pune probleme lui Fabianski.

5 - Polonezii incep in ofensiva si ameninta poarta adversa prin Milik si Lewandowski. Atacantul lui Bayern a reluat pe langa poarta din pozitie buna.

1 - Incepe partida!

ECHIPELE DE START

Ucraina: Pyatov - Butko, Khacheridi, Kucher, Stepanenko, Yarmolenko, Zozulya, Konoplyanka, Rotan, Fedetskiy, Zinchenko

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

Polonia: Fabianski - Pazdan, Jedrzejczyk, Cionek, Jodlowiec, Milik, Lewandowski, Krychowiak, Glik, Zielinski, Kapustka

INFO: Clasamentul Grupei C de la Euro 2016 arata astfel: 1. Germania 4p, 2. Polonia 4p, 3. Irlanda de Nord 3p, 4. Ucraina 0p

INFO: La TV, meciul poate fi urmarit pe postul DolceSport.

BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Ucraina Polonia LIVE, #Ucraina Polonia Euro 2016, #Euro 2016 meciuri rezultate , #rezultate