Corespondenta de la EURO 2016 - Care au fost fotbalistii certati cel mai mult de Iordanescu in meciul cu Elvetia

Miercuri, 15 Iunie 2016, ora 21:04
7992 citiri

Anghel Iordanescu a fost un car de nervi pe durata partidei cu Elvetia, pe care tricolorii au terminat-o la egalitate, scor 1-1, in grupa A de la EURO 2016.

Jocul fotbalistilor nostri nu l-a multumit deloc pe Iordanescu, iar acesta a avut mai multe reactii nervoase pe durata partidei.

In prima repriza, Iordanescu a fost nemultumit in special de Claudiu Keseru, Bogdan Stancu si Andrei Prepelita, transmite corespondentul Ziare.com de la Paris.

"Hai, Claudiu, mai repede!", "Bogdane, misca-te" si "Prepe, hai odata!" - a vociferat Iordanescu pe marginea terenului.

In partea secunda, Iordanescu l-a avut "client" pe mijlocasul Ovidiu Hoban, caruia ii reprosa lipsa de agresivitate. "Ovidiu, baga piciorul!", i-a strigat Iordanescu de mai multe ori mijlocasului introdus la pauza.

Echipa nationala a Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Elvetia, intr-un meci din Grupa A de la EURO 2016.

Tricolorii au deschis scorul, dar au avut o prestatie fricoasa, iar elvetienii au dominat in mare masura partida. Dupa acest meci ramanem cu sanse de calificare cel mai probabil de pe locul 3 si cu impresia ca ne-a fost frica sa jucam fotbal, mai ales ca jucatorii de creatie precum Stanciu si Sanmartean nu au prins niciun minut.

Dupa doua etape, Elvetia are 4 puncte, in timp ce Romania are un singur punct. De la ora 22:00 in aceasta grupa se va disputa meciul Franta - Albania.

Programul ultimei etape din grupa:

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

19 iunie, ora 22:00: Romania - Albania

19 iunie, ora 22:00: Elvetia - Franta

Citeste mai multe despre acest meci

F.N.

Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...