Veste bună pentru Edi Iordănescu. Cine e internaționalul român care a marcat aseară

Joi, 01 Februarie 2024, ora 07:52
1681 citiri
Adrian Rus FOTO facebook

Fotbalistul echipei Pafos, Adrian Rus, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Apollon, în etapa a 22-a a campionatului Ciprului.

Apollon a deschis scorul în minutul 28, prin Marques. Rus a egalat în minutul 89.

Rus şi celălalt român de la Pafos, Vlad Dragomir, au fost integralişti.

La Apollon, Andrei Artean a jucat de asemenea pe toată durata partidei.

Pafos ocupă loculu 4 în clasament, cu 42 de puncte, în timp ce Apollon este pe 7, cu 34 de puncte.

Quarterly Report - Editia 4

Victorie impresionantă pentru naționala României, care se apropie de calificare
Naţionala de volei feminin a României a învins duminică, la Blaj, reprezentativa Suediei, scor 3-0, în a patra partidă din Golden League, al doilea turneu din competiţie. Scorul pe seturi...
Germania finanțează soluții românești pentru crize globale
Ministerul de Externe de la Berlin susține un amplu proiect de infrastructură digitală pentru asistența umanitară conceput de Code for Romania și care oferă răspunsuri pentru crize de pe...
#EURO 2024, #Romania, #nationala, #Adrian Rus, #gol, #cipru, #pafos, #Edi Iordanescu , #stiri fotbal