O noua surpriza la Cupa Confederatiilor: SUA elimina Spania in semifinale (Video)

Joi, 25 Iunie 2009, ora 07:09
1606 citiri

Campioana Europeana Spania a fost eliminata in semifinalele Cupei Confederatiilor de nationala Statelor Unite ale Americii, scor 2-0.

Desi erau favoriti incontestabili, fara infrangere si fara gol primit in faza grupelor, ibericii au pierdut in fata Statelor Unite, echipa ce a obtinut calificarea din grupe in extremis, cu doar 3 puncte din 3 partide.

Golurile intalnirii au fost marcate de Altidore si Dempsey, in minutele 27, respectiv 74. Din minutul 87, americanii au evoluat cu un om mai putin pe teren, Bradley fiind eliminat.

Nord-americanii nu sunt la prima surpriza in Cupa Confederatiilor, Donovan si compania oprind drumul Egiptului spre semifinala cu o victorie surprinzatoare, scor 3-0.

Cea de-a doua finalista va fi decisa joi seara, cand Brazilia si Africa de Sud isi vor disputa un loc in ultimul act al competitiei.

Vezi mai jos video cu rezumatul intalnirii:

Tabloul semifinalelor la ATP Monte Carlo. Cu cine joacă Novak Djokovic
Norvegianul Casper Ruud, locul 10 în ierarhia tenisului masculin, l-a învins vineri pe francezul Ugo Humbert, locul 15 ATP, în trei seturi, 6-3, 4-6, 6-1, şi-l va avea adversar pe liderul...
UDMR propune "Ziua de Curăţenie Naţională". Când ar avea loc noua inițiativă dedicată protecției mediului
A treia zi de sâmbătă din luna septembrie ar putea deveni „Ziua de Curăţenie Naţională”, potrivit unui proiect de lege al UDMR depus la Parlament, având ca scop principal creşterea...
#Cupa Confederatiilor 2009, #semifinale, #SUA invinge Spania , #cupa UEFA rezultate