Site-ul Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate joi in prima mansa a turului 2 din Europa League.
Iata rezultatele:
WIT Georgia 0-6 FC Banik Ostrava
Arbitru: Babak Rafati (GER)
Stadion: Boris Paichadze National Stadium, Tbilisi (GEO)
FK Atyrau 0-2 Gyori ETO FC
Arbitru: Johan Verbist (BEL)
Stadion: Munaishi, Atyrau (KAZ)
FK Tauras 0-3 APOEL FC
Arbitru: Michael Svendsen (DEN)
Stadion: S. Darius & S. Girenas, Kaunas (LTU)
FK Rabotnicki 1-0 FC Mika
Arbitru: Tamas Bognar (HUN)
Stadion: Filip II Arena, Skopje (MKD)
Valletta FC 1-1 KS Ruch Chorzow
Arbitru: Menashe Masiah (ISR)
Stadion: Centenary, Ta' Qali (MLT)
OFK Beograd 2-2 FC Torpedo Zhodino
Arbitru: Antonio Rubinos Perez (ESP)
Stadion: Omladinski, Belgrade (SRB)
ND Gorica 0-3 Randers FC
Arbitru: Halis Ozkahya (TUR)
Stadion: Sportni Park, Nova Gorica (SVN)
FK Ventspils 0-0 FK Teteks
Arbitru: David Malcolm (NIR)
Stadion: Ventspils Olimpiskais Centrs, Ventspils (LVA)
FC Olimpia Balti 0-2 Dinamo Bucuresti
Arbitru: Michael Koukoulakis (GRE)
Stadion: Zimbru, Chisinau (MDA)
Myllykosken Pallo-47 3-0 Sant Julia
Arbitru: Albert Toussaint (LUX)
Stadion: Saviniemi Football Stadium, Myllykoski (FIN)
IF Elfsborg 2-1 FC Iskra-Stali
Arbitru: Jerome Laperriere (SUI)
Stadion: Boras Arena, Boras (SWE)
FK Austria Viena 2-2 NK Siroki Brijeg
Arbitru: Artyom Kuchin (KAZ)
Stadion: Franz Horr, Viena (AUT)
FC Zestafoni 3-0 Dukla Banska Bystrica
Arbitru: Veaceslav Banari (MDA)
Stadion: Zestafoni David Abashidze Stadium, Zestaponi (GEO)
FC Honka Espoo 1-1 Bangor City
Arbitru: Dimitar Meckarovski (MKD)
Stadion: ISS, Vantaa (FIN)
FC Dinamo Minsk 5-1 JK Sillamae Kalev
Arbitru: Vassilios Pamporidis (GRE)
Stadion: Dinamo, Minsk (BLR)
FK Baki 2-1 FK Buducnost Podgorica
Arbitru: Augustus Viorel Constantin (ROU)
Stadion: Tofig Bahramov-Republic stadium, Baku (AZE)
Anorthosis Famagusta 0-2 HNK Sibenik
Arbitru: Andre Marriner (ENG)
Stadion: Antonis Papadopoulos, Larnaca (CYP)
Stabaek IF 2-2 FC Dnepr Mogilev
Arbitru: Andrejs Sipailo (LVA)
Stadion: Telenor Arena, Oslo (NOR)
Molde FK 1-0 FK Jelgava
Arbitru: Antti Munukka (FIN)
Stadion: Aker Stadion, Molde (NOR)
Gefle IF 1-2 FC Dinamo Tbilisi
Arbitru: Damir Batinic (CRO)
Stadion: Rasunda, Solna (SWE)
FC Lausanne-Sport 1-0 FK Borac Banja Luka
Arbitru: Vladimir Pettay (RUS)
Stadion: Olympique de la Pontaise, Lausanne (SUI)
Kalmar FF 0-0 FC Dacia Chisinau
Arbitru: Jan Jilek (CZE)
Stadion: Fredriksskans Idrottsplats, Kalmar (SWE)
FC Differdange 03 3-3 FK Spartak Zlatibor Voda
Arbitru: Gabriele Rossi (SMR)
Stadion: Josy Barthel, Luxembourg (LUX)
Cercle Brugge KSV 0-1 FC TPS Turku
Arbitru: Anders Hermansen (DEN)
Stadion: Jules Otten, Gent (BEL)
PFC Levski Sofia 6-0 Dundalk FC
Arbitru: Daniele Orsato (ITA)
Stadion: Georgi Asparuhov, Sofia (BUL)
FC Siauliai 0-2 Wisla Cracovia
Arbitru: Meir Levi (ISR)
Stadion: Siauliai central stadium, Siauliai (LTU)
FC Utrecht 4-0 KF Tirana More
Arbitru: Stelios Trifonos (CYP)
Stadion: Galgenwaard, Utrecht (NED)
Brondby IF 3-0 FC Vaduz
Arbitru: Kristo Tohver (EST)
Stadion: Brondby, Brondby (DEN)
Maccabi Tel-Aviv 2-0 FK Mogren
Arbitru: Jerome Efong Nzolo (BEL)
Stadion: Bloomfield, Tel Aviv (ISR)
Besiktas JK 3-0 Vikingur
Arbitru: Igor Egorov (RUS)
Stadion: Besiktas Inonu, Istanbul (TUR)
HSK Zrinjski Mostar 4-1 SP Tre Penne
Arbitru: Sebastien Delferiere (BEL)
Stadium: Gradski, Mostar (BIH)
FK Suduva 0-2 SK Rapid Viena
Arbitru: Lars Christoffersen (DEN)
Stadion: Stadium of Marijampole football club, Marijampole (LTU)
Videoton FC 1-1 NK Maribor
Arbitru: Viktor Shvetsov (UKR)
Stadion: Gyori Eto, Gyor (HUN)
KS Besa Besa 0-5 Olympiacos FC
Arbitru: David Fernandez Borbalan (ESP)
Stadion: Qemal Stafa, Tirana (ALB)
Motherwell FC 1-0 Breidablik
Arbitru: Richard Liesveld (NED)
Stadion: Fir Park Stadium, Motherwell (SCO)
CS Maritimo 3-2 Sporting Fingal
Arbitru: Luc Wilmes (LUX)
Stadion: Estadio da Madeira, Funchal (POR)
Cliftonville FC 1-0 HNK Cibalia
Arbitru: Stanislav Todorov (BUL)
Stadion: Windsor Park, Belfast (NIR)
Portadown FC 1-2 FK Qarabag
Arbitru: Oliver Drachta (AUT)
Stadion: Shamrock Park, Portadown (NIR)
Shamrock Rovers FC 1-1 Bnei Yehuda Tel-Aviv
Arbitru: Mauro Bergonzi (ITA)
Stadion: Tallaght Stadium, Dublin (IRL)
KR Reykjavik 0-3 FC Karpaty Lvov
Arbitru: Michael Lerjeus (SWE)
Stadion: KR-vollur, Reykjavik (ISL)
Meciurile retur se vor disputa in data de 22 iulie.
M.D.