Site-ul Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate joi in mansa secunda a turului 2 din Europa League.
Iata rezultatele:
FC Mika Astarak (Armenia) - FC Rabotnicki (Macedonia) 0-0, in tur 0-1
FK Teteks (Macedonia) - FK Ventspils (Letonia) 3-1, in tur 0-0
FC Torpedo Jodino (Belarus) - OFK Belgrad (Serbia) 0-1, in tur 2-2
FK Dukla Banska Bystrica (Slovacia) - FC Zestafoni (Georgia) 1-0, in tur 0-3
FC Mogren Budva (Muntenegru) - Maccabi Tel-Aviv FC (Israel) 2-1, in tur 0-2
Spartak Zlatibor Voda (Serbia) - FC Differdange 03 (Luxemburg) 2-0, in tur 3-3
FK Qarabag (Azerbaidjan) - Portadown FC (Irlanda de Nord) 1-1 in tur 2-1
FC TPS Turku (Finlanda) - Cercle Bruges (Belgia) 1-2, in tur 1-0
HNK Sibenik (Croatia) - Anorthosis Famagusta FC (Cipru) 0-3, in tur 2-0
FC Dnepr Moghilev (Belarus) - Stabaek IF (Norvegia) 1-1, in tur 2-2
NK Siroji Brijeg (Bosnia) - FK Austria Viena (Austria) 0-1, in tur 2-2
FK Jelgava (Letonia) - Molde FK (Norvegia) 2-1, in tur 0-1
FC Banik Ostrava (Cehia) - FC WIT Georgia (Georgia) 0-0, in tur 6-0
JK Sillamae Kalev (Estonia) - FC Dinamo Minsk (Belarus) 0-5, in tur 1-5
FC Karpati Lvov (Ucraina) - KR Reykjavik (Islanda) 3-2, in tur 3-0
FC Dacia Chisinau (Rep. Moldova) - Kalmar FF (Suedia) 0-2, in tur 0-0
Sant Julia (Andorra) - MyPa-47 Anjalankoski (Finlanda) 0-1, in tur 0-3
Dinamo Tbilisi (Georgia) - Gefle IF (Suedia) 2-1, in tur 2-1
Randers FC (Danemarca) - ND Gorica (Slovenia) 1-1 in tur 3-0
C Iskra Stali Rabnita (Rep. Moldova) - EIF Elfsborg (Suedia) 0-1 in tur 1-2
APOEL Nicosia FC (Cipru) - FK Tauras (Lituania) 3-1, in tur 3-0
KF Tirana (Albania) - FC Utrecht (Olanda) 1-1, in tur 0-4
Bnei Yehuda Tel-Aviv (Israel) - Shamrock Rovers Dublin (Irlanda) 0-1, in tur 1-1
DINAMO BUCURESTI - Olimpia Balti (Rep. Moldova) 5-1, in tur 2-0
Wisla Cracovia (Polonia) - KFK Siauliai (Lituania) 5-0, in tur 2-0
FC Vaduz (Liechtenstein) - Brondby IF (Danemarca) 0-0, in tur 0-3
Dundalk FC (Irlanda) - PFC Levski Sofia (Bulgaria) 0-2, in tur 0-6
Vikingur (I. Feroe) - Besiktas Istanbul JK (Turcia) 0-4, in tur 0-3
KS Ruch Chorzow (Polonia) - La Valletta FC (Malta) 0-0, in tur 1-1
Rapid Viena (Austria) - FK Suduva (Lituania) 4-2, in tur 2-0
NK Maribor (Slovenia) - FC Videoton (Ungaria) 2-0, in tur 1-1
Bangor City FC (Tara Galilor) - FC Honka Espoo (Finlanda) 2-1, in tur 1-1
Gyor (Ungaria) - FK Atarau (Kazahstan) 2-0, in tur 3-0
SP Tre Penne (San Marino) - NK Zrinjski (Bosnia) 2-9, in tur 1-4
Olympiakos Pireu FC (Grecia) - KS Besa Kavaja (Albania) 6-1, in tur 5-0
KF Borac Banja Luka (Bosnia) - FC Lausanne (Elvetia) 1-1, in tur 0-1
Sporting Fingal (Irlanda) - CS Maritimo Funchal (Portugalia) 2-3, in tur 2-3
HNK Cibalia Vinkovci (Croatia) - Cliftonville FC (Irlanda de Nord) 0-0, in tur 0-1
FK Buducnost Podgorica (Muntenegru) - FK Baku (Azerbaidjan) 1-2, in tur 3-0.
Breidablik (Islanda) - Mortherwell FC (Scotia) 0-1, in tur 0-1
Echipele bolduite s-au calificat in faza urmatoare a competitiei.
Urmatorul tur preliminar, al 3-lea, va avea loc pe 28 iulie (prima mansa) si 5 august (mansa secunda).
M.D.