Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație
Joi s-a disputat cea de-a patra etapa a grupelor Europa League.
Iata iata rezultatele inregistrate:
Grupa A
Lech Poznan - Manchester City 3-1 (Injac 30', Arboleda 86', Mozdzen 90+1 / Adebayor 51')
Juventus - Salzburg 0-0
Clasament:
1.Lech Poznan 7p
2.Manchester City 7p
-------------------------------
3.Juventus 4p
4.Salzburg 2p
Grupa B
Rosenborg - Atletico Madrid 1-2 (Henriksen 52' / Aguero 4', Tiago 84')
Bayer Leverkusen - Aris Salonic 1-0 (Vidal 90')
Clasament:
1.Leverkusen 8p
2.Atletico 7p
--------------------------
3.Aris 4p
4.Rosenborg 3p
Grupa C
Gent - Sporting 3-1 (Smolders 7'-penalti, Conte 79', Arbeitman 82' / Saleiro 39')
Levski Sofia - Lille 2-2 (Dembele 11', Gadzhev 82' / De Melo 35', Ivanov 88'-autogol)
Clasament:
1.Sporting 9p
2.Lille 5p
-----------------------
3.Gent 4p
4.Levski 4p
Grupa D
PAOK - Villareal 1-0 (Vieirinha 70')
Brugge - Dinamo Zagreb 0-2 (Sammir 55', Biscan 59')
Clasament:
1.Dinamo Zagreb 7p
2.PAOK 7p
-----------------------------
3.Villarreal 6p
4.FC Brugge 2p
Grupa E
Dinamo Kiev - AZ Alkmaar 2-0 (Milevski 47' si 61')
BATE Borisov - Sheriff Tiraspol 3-1 (Rodionov 16', Pavlov 70', Renan Bressan 75' / Erokhin 32')
Clasament:
1.BATE 10p
2.Dinamo Kiev 7p
--------------------------
3.Sheriff 3p
4.AZ Alkmaar 3p
Grupa F
TSKA Moscova - Palermo 3-1 (Honda 47', Necid 50' si 54' / Maccarone 10')
Lausanne - Sparta Praga 1-2 (Katz 6' / Bony 45' si 90+6, Kweuke 75')
Clasament:
1.TSKA Moscova 12p
2.Sparta Praga 7p
------------------------------
3.Palermo 3p
4.Lausanne 1p
Grupa G
Hajduk Split - Zenit 2-3 (Ljubicici 69', Vukusici 82' / Ionov 32', Huszti 47'-penalti, Rosina 51')
AEK Atena - Anderlecht 1-1 (Blanco 48'-penalti / Polak 54')
Clasament:
1.Zenit 12p
2.Anderlecht 4p
-------------------------
3.AEK Atena 4p
4.Hajduk 3p
Grupa H
Odense - Young Boys Berna 2-0 (Andreasen 12' si 60')
Getafe - Stuttgart 0-3 (Marica 26', Gebhart 64', Harnik 76')
Clasament:
1.Stuttgart 12p
2.Young Boys 6p
-------------------------
3.Odense 3p
4.Getafe 3p
Grupa I
Sampdoria - Metalist Harkov 0-0
PSV - Debrecen 3-0 (Affelay 22', Reis 44', Wuytens 88')
Clasament:
1.PSV 10p
2.Metalist 7p
--------------------
3.Sampdoria 5p
4.Debrecen 0p
Grupa J
PSG - Borussia Dortumnd 0-0
Sevilla - Karpati Lvov 4-0 (Alfaro 9' si 42', Cigarini 31', Negredo 51')
Clasament:
1.Sevilla 9p
2.PSG 8p
---------------------
3.Borussia 5p
4.Karpati 0p
Grupa K
STEAUA - Utrecht 3-1 (Gardos 29', Stancu 52' si 53' / Mertens 33')
Liverpool - Napoli 3-1 (Gerrard 75', 88'-penalti si 89' / Lavezzi 28')
Clasament:
1.Liverpool 8p
2.STEAUA 5p
----------------------
3.Napoli 3p
4.Utrecht 3p
Grupa L
Rapid Viena - TSKA Sofia 1-2 (Salihi 56'-penalti / Yanchev 50', Marquinhos 64')
FC Porto - Besiktas 1-1 (Falcao 36'-penalti / Nihai 62')
Clasament:
1.Porto 10p
2.Besiktas 7p
-----------------------
3.Rapid Viena 3p
4.TSKA Sofia 3p
Partida Steaua - FC Utrecht va fi transmisa in format LIVE Text.