Steaua invinge Osmanlispor si spera la primavara Europa League

Joi, 24 Noiembrie 2016, ora 21:51
27234 citiri

Steaua pastreaza sanse de calificare in primavara Europa League dupa victoria de pe teren propriu, scor 2-1, in fata turcilor de la Osmanlispor.

Laurentiu Reghecampf si-a reparat la pauza greseala introducerii lui Adi Popa atacant central, iar Steaua a dominat copios partea secunda si a meritat victoria.

Turcii n-au avut nicio emotie in prima repriza, deschizand scorul in minutul 30, dupa un sut bun al lui Ndiaye.

In partea secunda, Steaua a pus insa presiune pe adversar, chiar daca jocul nu a stralucit in mod deosebit.

Egalarea a venit in minutul 68, cand Momcilovici a reluat din fata portii la un sut trimis de Boldrin, pe care portarul advers l-a respins gresit.

Pe finalul meciului, Steaua a presat pentru a obtine victoria, iar aceasta a venit tot dintr-o faza fixa.

Ricky Boldrin a executat impecabil in minutul 84 o lovitura libera, Tamas a pus perfect capul si a adus victoria care ne mentine in cartile calificarii.

In cealalta partida din grupa, Villarreal a terminat la egalitate, scor 1-1, cu FC Zurich.

Dupa cinci etape, clasamentul grupei L arata astfel 1. Osmanlispor 7p, 2. Villarreal 6p, 3. FC Zurich 6p, 4. Steaua 6p.

In ultima etapa, programata pe 8 decembrie de la ora 18:00, vor avea loc meciurile Villarreal - Steaua si Osmanlispor - FC Zurich.

STEAUA - OSMANLISPOR 2-1

90+4 - Final de meci! Speram la primavara europeana!!!!

90 - Patru minute suplimentare!

Info: In celalalt meci, FC Zurich a egalat Villarreal, 1-1! Ce grupa avem, totul se va juca in ultima etapa daca raman aceste scoruri!

Info: La acest scor, Steaua pastreaza sanse de calificare in primavara europeana!!!

86 - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL STEAUA!!!! Tamas inscrie cu capul din fata portii, dupa o centrare a lui Boldrin!!!!

85 - Tiago vede cartonasul galben.

82 - Ce ocazie! Achim reia defectuos dintr-o pozitie ideala, din sase metri!

81 - Golubovici reia cu calcaiul, dar mingea e deviata in corner!

77 - Ce sansa! Momcilovici trage puternic din afara careului, mingea e respinsa cu greu! Bourceanu vine si trage defectuos din unghi!

75 - Schimbare Osmnalispor: Muhamed intra in locul lui Vrsajevici.

74 - Achim suteaza de la 25 de metri in bratele portarului.

71 - Ce sansa! Steaua duce bine mingea in careu, dar Boldrin e blocat in momentul sutului!

68 - GOOOOOOOOOOOOOOOOL STEAUA!!! Boldrin executa o lovitura libera, mingea e respinsa in fata portii pana la Momcilovici, care aduce egalarea!!!

67 - Delarge vede cartonasul galben.

65 - Tamas centreaza periculos, dar nimeni nu urmareste mingea.

63 - Schimbare Steaua: Achim intra in locul lui Muniru.

63 - Musa vede cartonasul galben.

61 - Schimbare Osmanlispor: Lawal intra in locul lui Maher.

60 - Ce ocazie!! Centrarea lui Boldrin e respinsa gresit, mingea ajunge la De Amorim, care din zece metri trage incredibil mult peste poarta!

57 - Muniru vede cartonasul galben.

55 - Steaua joaca ceva mai bine in partea secunda, e mult mai agresiva.

53 - Steaua cere penalti pentru un hent, jocul continua. Decizie corecta.

52 - Tamas incearca un sut de la 30 de metri, dar trimite in blocaj.

50 - Maher vede cartonasul galben.

46 - Rusescu scapa intr-o pozitie periculoasa, dar e oprit pentru un ofsaid.

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbari Steaua: Bourceanu si Golubovici intra in locul lui Pintilii si Enache.

45 - Pauza!

43 - Rusescu suteaza mult pe langa poarta din intoarcere.

38 - Steaua cere penalti pentru un hent, dar jocul continua. Decizie la limita.

36 - Mare ocazie pentru turci! Nita scoate excelent de langa bara la un sut al lui Regatan!

35 - Enache greseste minge dupa minge si continua sa se afle pe teren. La ultimul meci, Reghecampf l-a scos pe Tosca dupa patru pase gresite. Ce-i deosebeste pe cei doi? Enache e reprezentat de Anamaria Prodan, sotia antrenorului Stelei.

Info: Steaua e eliminata din Europa League la acest scor.

30 - GOL OSMANLISPOR! NDiaye deschide scorul cu un sut din centrul careului, dupa o gafa de plasament a lui Momcilovici!

28 - Steaua are sansa unui contraatac, insa De Amorim paseaza gresit.

27 - Rusescu suteaza in bratele lui Nita din lovitura libera.

26 - Lovitura libera periculoasa pentru turci de la 20 de metri, pozitie centrala.

20 - Steaua are sansa unui contraatac, dar pasa lui Boldrin este interceptata.

16 - Momcilovici deviaza cu capul pe spate in bratele portarului.

13 - Momente ceva mai bune pentru Steaua, cu o posesie la mijlocul terenului.

8 - Turcii pleaca pe un contraatac trei contra trei, Pintilii intervine insa bine.

7 - Muniru paseaza direct la adversar, Steaua are noroc cu o centrare imprecisa.

5 - Inceput slab pentru Steaua, care nu reuseste sa lege mai mult de 3-4 pase.

3 - O prima faza in careul Stelei, Nita iese si retine o pasa cu capul de la Momcilovici.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 20:00

Steaua: Nita - Tamas, Moke, Tosca, Momcilovici - Pintilii, Muniru - Enache, Boldrin, De Amorim - Popa

Rezerve: Stancioiu - Simion, Golubovic, Jakolis, Aganovic, Achim, Bourceanu.

Osmanlispor: Karcemarskas - Vrsajevic, Curuksu, Prochazka, Tiago Pinto - Cagiran, Maher - Regattin, Ndiaye, Delarge - Rusescu

In meciul tur, Osmanlispor s-a impus cu 2-0.

In cealalta partida din grupa se intalnesc FC Zurich si Villarreal.

Clasamentul dupa 4 etape arata astfel:

1. Osmanlispor 7 puncte

2. Villarreal 5 puncte

3. FC Zurich 5 puncte

4. Steaua 3 puncte

* Primele doua clasate merg in primavara europeana.

Partida e televizata de ProTV si Dolce Sport.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Steaua Osmanlispor, #Steaua Osmanlispor LIVE, #Steaua Osmanlispor direct, #Steaua Osmanlispor Europa League, #televizare Steaua Osmanlispor , #meciuri Europa League