Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Europa League: Astra obtine o victorie superba si e aproape de primavara europeana

Joi, 24 Noiembrie 2016, ora 23:56
34073 citiri

Astra Giurgiu are in continuare sanse de calificare in primavara europeana dupa victoria de pe terenul Austriei Viena, scor 2-1.

Formatia lui Marius Sumudica a fost condusa din minutul 57, dupa un gol al lui Lukas Rotpuller, dar a izbutit sa intoarca rezultatul.

Giurgiuvenii au reintrat in joc si cu ajutorul eliminarii lui Alexander Greunwald, din minutul 65.

Sumudica a avut mana buna, l-a introdus pe teren pe Florea, iar acesta a adus egalarea in minutul 78. Cu cateva minute inainte, Budescu lovise bara, iar Alibec ratase o mare sansa.

Golul victoriei i-a apartinut lui Budescu, in minutul 87, din lovitura de la 11 metri.

In cealalta partida din grupa, AS Roma a invins cu 4-1 Viktoria Plzen.

Dupa cinci etape, clasamentul arata astfel: 1. AS Roma 11 puncte, 2. Astra Giurgiu 7p, 3. Austria Viena 5p, 4. Viktoria Plzen 3p.

Ultima runda va avea loc pe 8 decembrie, de la ora 20:00. Atunci vom avea meciurile Astra - AS Roma si Plzen - Austria Viena.

In partida cu AS Roma, Astra nu se va putea baza pe Geraldo, suspendat pentru cumul de cartonase.

AUSTRIA VIENA - ASTRA 1-2

90+3 - Final de meci!

88 - GOOOOOOOOOOOL ASTRA!!! Budescu inscrie din penalti!!!

87 - Penalti pentru Astra dupa un fault comis de Filipovici!

86 - Astra s-a instalat in jumatatea adversa si forteaza victoria.

83 - Lukas Rotpuller primeste intr-o pozitie periculoasa, dar sutul sau e blocat.

79 - GOOOOOOOOOOOOL ASTRA!!! Daniel Florea este la locul potrivit si egaleaza pentru giurgiuveni dupa o faza superba.

73 - Ce sansa! Budescu suteaza in bara laterala si rateaza egalarea!

71 - Schimbare Astra: Lovin intra in locul lui Boubacar.

70 - Geraldo vede cartonasul galben.

67 - Austriecii raman in zece oameni! Alexander Grunwald este eliminat!

64 - Astra trece in ofensiva, iar Budescu trage pe langa poarta.

64 - Schimbare Astra: Daniel Florea intra in locul lui Oros.

60 - Boubacar vede cartonasul galben.

Info: La acest scor, Astra este eliminata din Europa League.

57 - GOL AUSTRIA VIENA! Lukas Rotpuller deschide scorul pentru austrieci cu o reluare din fata portii!

56 - Morais vede cartonasul galben.

48 - Takayuki suteaza pe langa poarta din careul austriecilor.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

41 - Sapunaru suteaza mult peste poarta din lovitura libera de la 24 de metri.

34 - Teixeira suteaza de la distanta, insa mingea e deviata in corner.

30 - Austriecii au dominat copios prima jumatate de ora, in care s-a jucat mai mult in jumatatea noastra.

26 - Avem si o actiune de atac a Astrei, dar Alibec este surprins in ofsaid.

20 - Astra se apara bine si deocamdata nu avem un meci cu ocazii. Giurgiuvenii spera sa dea lovitura pe contraatac.

15 - Seto trimite o centrare in careul advers, mingea este insa respinsa.

9 - Inceput mai bun pentru austrieci, care s-au instalat in jumatatea noastra.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 22:05

Austria Viena: Hadzikici - J. Larsen, Rotpuller, Filipovici, Martscinko - Holzhauser, Serbest - Venuto, Grunwald, F. Pires - Kayode.

Astra Giurgiu: Lung jr. - Sapunaru, Geraldo, Oros - Al. Stan, Boubacar, Takayuki, Teixeira, J. Morais - Budescu, Alibec

In cealalta partida din grupa se intalnesc AS Roma si Viktoria Plzen.

Clasamentul dupa primele 4 etape:

1. AS Roma 8 puncte

2. Austria Viena 5 puncte

3. Astra 4 puncte

4. Viktoria Plzen 3 puncte

* Primele doua clasate merg in primavara europeana.

Partida e televizata de Dolce Sport.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Austria Viena Astra, #Austria Viena Astra LIVE, #Austria Viena Astra direct, #televizare Austria Viena Astra , #meciuri Europa League