Europa League: Astra, invinsa de Salzburg dupa ce a condus

Joi, 02 Octombrie 2014, ora 23:50
7687 citiri

Astra Giurgiu a suferit o noua infrangere in grupa D a Europa League, scor 1-2, pe teren propriu in fata austriecilor de la Salzburg.

Dupa umilinta traita la Zagreb (1-5), Astra Giurgiu a avut un start diametral opus si a adus aminte in primele minute de echipa ce reusea s-o invinga pe Olympique Lyon.

Formatia lui Isaila a deschis scorul in minutul 15, dupa sutul lui Takayuki din marginea careului, venit in urma unei actiuni excelente a lui Enache.

Totusi, pe masura ce timpul trecea, Astra evolua din ce in ce mai slab, iar austriecii au profitat de spatiile mari dintre linii si pana la pauza au trecut in avantaj.

Kampl, in minutul 36, si Soriano, in minutul 42, au profitat de gaurile din defensiva giurgiuvenilor si au adus-o pe Salzburg in avantaj.

Austriecii au continuat sa domine si in partea secunda, in timp ce Astra a parut lipsita de vlaga.

In celalalt meci din grupa, Celtic a invins formatia croata Dinamo Zagreb cu scorul 1-0.

In clasamentul grupei D, Salzburg conduce cu 4 puncte, urmata de Celtic (4 pucnte), Dinamo Zagreb (3 puncte) si Astra (0 puncte).

ASTRA - SALZBURG 1-2

90+3 - Final de meci!

90 - Trei minute suplimentare.

89 - Contraatac pentru oaspeti, dar Kampl nu reuseste sa trimita la poarta.

83 - Ben Youssef vede cartonasul galben.

81 - Enache scoate excelent din fata portii la un sut pe care scria gol.

78 - Ritm extrem de slab in ultimele minute, Astra nu reuseste mai nimic.

75 - Budescu vede cartonasul galben.

74 - Kasner intra in locul lui Leitgeb.

72 - Florescu intra in locul lui Laban.

72 - Lazaro vede cartonasul galben.

67 - Alan scapa singur cu portarul, dar trage peste poarta!

62 - Sabitzer vede cartonasul galben.

60 - Ramalio trage putin pe langa poarta din sapte metri.

58 - Budescu face o cursa de 50 de metri, dar este deposedat la marginea careului.

53 - Ce ocazie!!! Lung scoate fabulos la o minge pe care scria gol. Faza continua, dar mingea e blocata de pe linie de un jucator de la Salzburg!

52 - Oros intervine bine si blocheaza un atac periculos.

49 - Ulmer vede cartonasul galben.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

42 - GOL SALZBURG! Soriano inscrie cu un sut din centrul careului dupa o combinatie excelenta in careul Astrei!

40 - Kampl suteaza din nou, mingea e respinsa in corner.

36 - GOL SALZBURG! Kampl inscrie cu un sut plasat din 12 metri!

33 - Soriano reia slab cu capul, Lung retine.

27 - Meci echilibrat in ultimele minute austriecii incearca sa puna stapanire pe joc.

21 - Lovitura libera pentru Astra, mingea este trimisa insa prea slab spre poarta.

18 - Sansa buna pentru Astra, cu o minge ce s-a plimbat prin careul austriecilor, dar Enache nu reuseste sa reia.

15 - GOL ASTRA! Takayuki inscrie cu un sut puternic din marginea careului!

13 - Astra are sansa unui contraatac, dar Budescu se incurca in minge.

9 - Morais trage in bratele portarului din 15 metri.

7 - Ce ocazie! Budescu centreaza periculos, dar Bukari nu ajunge la balon in fata portii!

7 - Doua cornere pentru Astra, austriecii resping de fiecare data de la prima bara.

5 - Astra incepe bine si se instaleaza in jumatatea adversa.

1 - Fluier de start!

Info: Meciul incepe la ora 22:05 si este televizat de Sportro, Digi Sport si Dolce Sport

ASTRA: S. Lung Jr. - Pliatsikas, Ben Youssef, Oros, Junior Morais - Seto, Laban - Enache, Budescu, William Amorim - Bukari

Salzburg: Gulacsi - Lazaro, Ramalho, Ilsanker, Hinteregger - Kampl, Ulmer, Leitgeb, Sabitzer - Alan, Soriano

In prima etapa, Astra a fost invinsa cu 5-1 de Dinamo Zagreb, in timp ce Salzburg a remizat, 2-2, cu Celtic.

In cealalta partida se intalnesc Celtic si Dinamo Zagreb.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#Astra Salzburg Live, #Astra Salzburg, #Astra Salzburg direct, #televizare Astra Salzburg , #meciuri Europa League