FC Botosani, eliminata din Europa League

Joi, 23 Iulie 2015, ora 21:55
13088 citiri

FC Botosani a fost eliminata joi seara in turul II preliminar al Europa League.

Reprezentanta Romaniei a pierdut si mansa secunda a disputei cu Legia Varsovia, scor 0-3, dupa ce in tur a fost invinsa in Polonia cu 1-0.

Polonezii au controlat in totalitate intalnirea de la Botosani si au obtinut o calificare usoara, dupa o mansa secunda in care aparatorii botosenenilor, in frunte cu Cordos, s-au intrecut in gafe.

Scorul a fost deschis inca din minutul 7 de Guilherme, cu o reluare din apropierea portii, dupa o centrare buna din partea stanga a lui Kucharczyk.

Oaspetii au continuat sa atace, iar in minutul 38 au marcat golul doi. Guilherme a fost faultat in careu de Acsinte, iar Nikolic a transformat fara probleme lovitura de la 11 metri.

Ultimul gol i-a apartinut lui Prijovic, in minutul 83, dupa ce a batut iesirea la offside a aparatorilor moldoveni si l-a invins pe Iliev.

4-0 pentru Legia la capatul celor doua manse si aventura Botosaniului in cupele europene se incheie aici.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre FC Botosani si Legia Varsovia, din mansa secunda a turului II preliminar al Europa League.

Desfasurarea partidei:

min.90+2 - FINALUL MECIULUI

min.90+1 - Duda marcheaza, dar reusita e anulata pe motiv ca mingea ar fi iesit in afara terenului.

min.90 - Inca doua minute de prelungiri.

min.90 - Croitoru suteaza peste poarta.

min.83 - GOOOL LEGIA! Prijovic primeste la limita offside-ului si il invinge pe Iliev!

min.79 - Ultima schimbare facuta de polonezi: iese Jodlowiec, intra Maslowski.

min.73 - Muta si Leo Grozavu: iese Costin, intra Robertson.

min.71 - BARA BOTOSANI! Croitorul trimite in bara transversala de la marginea careului!

min.70 - Inca o schimbare la polonezi: iese Nikolic, intra Prjovic.

min.63 - Combinatie frumoasa intre Martinus si Acsinte, dar reluarea acestuia din urma e retinuta fara probleme de goalkeeperul polonezilor.

min.58 - Faza superba facuta de Martinus, incheiata cu un sut la coltul lung, retinut insa de Kuciak.

min.55 - Kucharczyk preia bine, dar suteaza mult peste poarta.

min.48 - Iliev retine un sut al nou-intratului Zyro.

min.46 - Schimbare la polonezi: iese Brzyski, intra Zyro.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

--------------------------------------

min.45+2 - FINALUL PRIMEI REPRIZE.

min.45+3 - Hadnagy cade in careu, cere penalti, dar nu primeste nimic.

min.45 - Vom avea trei minute suplimentare.

min.41 - Cordos greseste din nou grav, Guilherme ramane singur, dar ia la tinta bara!

INFO: In acest moment, Botosani are nevoie de 4 goluri pentru a merge mai departe.

min.38 - GOOOL LEGIA! Nikolic executa si transforma fara probleme!

min.37 - Penalti pentru Legia! Guilherme e faultat in careu de Acsinte si arbitrul arata punctul cu var!

min.37 - Iliev iese bine din poarta si retine din fata lui Duda.

min.33 - Schimbare la Botosani: iese Patache, intra Martinus.

min.32 - Galben pentru Cordos, dupa un fault la mijlocul terenului.

min.31 - Cordos greseste la mijlocul terenului, mingea ajunge la Duda, singur cu Iliev, insa acesta trage mult peste poarta. O noua ratare mare pentru polonezi.

min.25 - Ocazie uriasa pentru oaspeti! Duda ii da o pasa superba lui Kucharczyk, acesta trece de portarul Iliev si centreaza in fata portii, dar Cordos respinge in ultimul moment.

min.18 - Kuciak respinge de sub bara o lovitura libera executata de Croitoru.

min.15 - Raul Costin trimite milimetric pe langa poarta polonezilor.

INFO: Dupa aceasta reusita, Botosani are nevoie de o victorie la doua goluri diferenta pentru a se califica in turul urmator.

min.7 - GOOOL LEGIA! Guilherme deschide scorul din cativa metri, dupa o centrare primita din partea stanga de la Kucharczyk!

min.5 - Kucharczyk suteaza pe langa poarta botosenenilor.

ora 20:00 - STARTUL PARTIDEI

INFO: Partida se joaca pe stadionul Municipal din Botosani si e transmisa in direct la TV de Digi Sport 1.

INFO: In tur, la Varsovia, Legia s-a impus cu 1-0 dupa un gol marcat in repriza secunda de Duda.

ECHIPELE:

FC BOTOSANI: Iliev - Patache, Cordos, Plamada, Acsinte - Costin, Cucu - Brata, Croitoru, Dimitrov - Hadnagy.

Rezerve: Plesca, Miron, Vasvari, Robertson, Martinus, Roman, Browne.

Antrenor: Leo Grozavu.

LEGIA VARSOVIA: Kuciak - Broz, Rzezniczak, Pazdan, Brzyski - Furman, Jodlowiec - Guilherme, Duda, Kucharczyk - Nikolic.

Rezerve: Malarz, Lewczuk, Bereszynski, Maslowski, Zyro, Saganowski, Prijovic.

Antrenor: Henning Berg.

Arbitru: Alexandre Boucaut (Belgia).

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#Botosani eliminata Europa League, #LIVE Botosani Legia Varsovia, #Botosani Legia Varsovia direct , #meciuri Europa League