Ziare.com

Programul meciurilor din Europa League

Joi, 25 Octombrie 2012, ora 08:00

   

Programul meciurilor din Europa League
Joi, 25 octombrie, sunt programate meciurile din etapa cu numarul trei a fazei grupelor Europa League.

Iata programul:

Grupa A
Liverpool - Anji
Young Boys - Udinese

Clasament
1. Anji 4 puncte
2. Udinese 4 puncte
3. Liverpool 3 puncte
4. Young Boys 0 puncte

Group B
Atletico - Academica
H. Tel-Aviv - Viktoria Plzen

Clasament
1. Atletico 6 puncte
2. Plzen 3 puncte
3. Academica 1 punct
4. Hapoel 1 punct

Group C
Monchengladbach -Marseille
AEL - Fenerbahce

Clasament
1. Fenerbahce 4 puncte
2. Marseille 4 puncte
3. AEL 1 punct
4. Monchengladbach 1 punct

Grupa D
Newcastle - Club Brugge
Maritimo - Bordeaux

Clasament
1. Newcastle 4 puncte
2. Bordeaux 3 puncte
3. Brugge 3 puncte

4. Maritimo 1 punct

Grupa E
STEAUA - Molde
Stuttgart - Copenhaga

Clasament
1. STEAUA 4 puncte
2. FC Copenhaga 3 puncte
3. Molde 3 puncte
4. Stuttgart 1 punct

Grupa F
PSV - AIK
Dnipro - Napoli

Clasament
1. Dnipro 6 puncte
2. Napoli 3 puncte
3. PSV 3 puncte
4. AIK 0 puncte

Grupa G
Videoton - Basel
Genk - Sporting

Clasament
1. Genk 4 puncte
2. Videoton 3 puncte
3. Basel 2 puncte
4. Sporting 1 punct

Grupa H
Rubin - Neftci
Internazionale - Partizan

Clasament
1. Inter 4 puncte
2. Rubin 4 puncte
3. Neftchi 1 punct
4. Partizan 1 punct

Grupa I
Sparta Praga - Kiryat Shmona
Lyon - Athletic

Clasament
1. Lyon 6 puncte
2. Sparta Praga 3 puncte
3. Bilbao 1 punct
4. Kiryat Shmona 1 punct

Grupa J
Panathinaikos - Lazio
Maribor - Tottenham

Clasament
1. Lazio 4 puncte
2. Maribor 3 puncte
3. Tottenham 2 puncte
4. Panathinaikos 1 punct

Grupa K
Rosenborg - Metalist
Rapid Viena - Leverkusen

Clasament
1. Leverkusen 4 puncte
2. Metalist 4 puncte
3. Rosenborg 3 puncte
4. Rapid Viena 0 puncte

Grupa L
Helsingborg - Hannover
Levante - Twente

Clasament
1. Hannover 4 puncte
2. Levante 3 puncte
3. Twente 2 puncte
4. Helsingborgs 1 punct

Partidele din grupele H - L incep de la ora 20.00, in timp ce intalnirile din grupele A - F au ca ora de start 22.05. Singura exceptie este meciul Rubin - Neftchi, care va incepe de la ora 19.00.

Toate partidele vor fi transmise in direct pe site-ul Ziare.com.

M.D.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 2024 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor