Iata programul partidelor de joi din cadrul turului 2 preliminar al Europa League.
De la ora 17.00
WIT Georgia - FC Banik Ostrava
Arbitru: Babak Rafati (GER)
Stadion: Boris Paichadze National Stadium, Tbilisi (GEO)
FK Atyrau - Gyori ETO FC
Arbitru: Johan Verbist (BEL)
Stadion: Munaishi, Atyrau (KAZ)
De la ora 18.00
FK Tauras - APOEL FC
Arbitru: Michael Svendsen (DEN)
Stadion: S. Darius & S. Girenas, Kaunas (LTU)
FK Rabotnicki - FC Mika
Arbitru: Tamas Bognar (HUN)
Stadion: Filip II Arena, Skopje (MKD)
Valletta FC - KS Ruch Chorzow
Arbitru: Menashe Masiah (ISR)
Stadion: Centenary, Ta' Qali (MLT)
De la ora 18.30
OFK Beograd - FC Torpedo Zhodino
Arbitru: Antonio Rubinos Perez (ESP)
Stadion: Omladinski, Belgrade (SRB)
De la ora 19.00
ND Gorica - Randers FC
Arbitru: Halis Ozkahya (TUR)
Stadion: Sportni Park, Nova Gorica (SVN)
FK Ventspils - FK Teteks
Arbitru: David Malcolm (NIR)
Stadion: Ventspils Olimpiskais Centrs, Ventspils (LVA)
FC Olimpia Balti - Dinamo Bucuresti
Arbitru: Michael Koukoulakis (GRE)
Stadion: Zimbru, Chisinau (MDA)
Myllykosken Pallo-47 - Sant Julia
Arbitru: Albert Toussaint (LUX)
Stadion: Saviniemi Football Stadium, Myllykoski (FIN)
IF Elfsborg - FC Iskra-Stali
Arbitru: Jerome Laperriere (SUI)
Stadion: Boras Arena, Boras (SWE)
FK Austria Viena - NK Siroki Brijeg
Arbitru: Artyom Kuchin (KAZ)
Stadion: Franz Horr, Viena (AUT)
FC Zestafoni - Dukla Banska Bystrica
Arbitru: Veaceslav Banari (MDA)
Stadion: Zestafoni David Abashidze Stadium, Zestaponi (GEO)
FC Honka Espoo - Bangor City
Arbitru: Dimitar Meckarovski (MKD)
Stadion: ISS, Vantaa (FIN)
FC Dinamo Minsk - JK Sillamae Kalev
Arbitru: Vassilios Pamporidis (GRE)
Stadion: Dinamo, Minsk (BLR)
FK Baki - FK Buducnost Podgorica
Arbitru: Augustus Viorel Constantin (ROU)
Stadion: Tofig Bahramov-Republic stadium, Baku (AZE)
De la ora 20.00
Anorthosis Famagusta - HNK Sibenik
Arbitru: Andre Marriner (ENG)
Stadion: Antonis Papadopoulos, Larnaca (CYP)
Stabaek IF - FC Dnepr Mogilev
Arbitru: Andrejs Sipailo (LVA)
Stadion: Telenor Arena, Oslo (NOR)
Molde FK- FK Jelgava
Arbitru: Antti Munukka (FIN)
Stadion: Aker Stadion, Molde (NOR)
Gefle IF - FC Dinamo Tbilisi
Arbitru: Damir Batinic (CRO)
Stadion: Rasunda, Solna (SWE)
De la ora 20.30
FC Lausanne-Sport - FK Borac Banja Luka
Arbitru: Vladimir Pettay (RUS)
Stadion: Olympique de la Pontaise, Lausanne (SUI)
Kalmar FF - FC Dacia Chisinau
Arbitru: Jan Jilek (CZE)
Stadion: Fredriksskans Idrottsplats, Kalmar (SWE)
FC Differdange 03 - FK Spartak Zlatibor Voda
Arbitru: Gabriele Rossi (SMR)
Stadion: Josy Barthel, Luxembourg (LUX)
De la ora 20.45
Cercle Brugge KSV - FC TPS Turku
Arbitru: Anders Hermansen (DEN)
Stadion: Jules Otten, Gent (BEL)
PFC Levski Sofia - Dundalk FC
Arbitru: Daniele Orsato (ITA)
Stadion: Georgi Asparuhov, Sofia (BUL)
De la ora 21.00
FC Siauliai - Wisla Cracovia
Arbitru: Meir Levi (ISR)
Stadion: Siauliai central stadium, Siauliai (LTU)
FC Utrecht - KF Tirana More
Arbitru: Stelios Trifonos (CYP)
Stadion: Galgenwaard, Utrecht (NED)
Brondby IF - FC Vaduz
Arbitru: Kristo Tohver (EST)
Stadion: Brondby, Brondby (DEN)
Maccabi Tel-Aviv - FK Mogren
Arbitru: Jerome Efong Nzolo (BEL)
Stadion: Bloomfield, Tel Aviv (ISR)
Besiktas JK - Vikingur More >>
Arbitru: Igor Egorov (RUS)
Stadion: Besiktas Inonu, Istanbul (TUR)
HSK Zrinjski Mostar - SP Tre Penne
Arbitru: Sebastien Delferiere (BEL)
Stadium: Gradski, Mostar (BIH)
FK Suduva - SK Rapid Viena
Arbitru: Lars Christoffersen (DEN)
Stadion: Stadium of Marijampole football club, Marijampole (LTU)
Videoton FC - NK Maribor
Arbitru: Viktor Shvetsov (UKR)
Stadion: Gyori Eto, Gyor (HUN)
KS Besa Besa - Olympiacos FC
Arbitru: David Fernandez Borbalan (ESP)
Stadion: Qemal Stafa, Tirana (ALB)
Motherwell FC - Breidablik
Arbitru: Richard Liesveld (NED)
Stadion: Fir Park Stadium, Motherwell (SCO)
CS Maritimo - Sporting Fingal
Arbitru: Luc Wilmes (LUX)
Stadion: Estadio da Madeira, Funchal (POR)
Cliftonville FC - HNK Cibalia
Arbitru: Stanislav Todorov (BUL)
Stadion: Windsor Park, Belfast (NIR)
Portadown FC - FK Qarabag
Arbitru: Oliver Drachta (AUT)
Stadion: Shamrock Park, Portadown (NIR)
De la ora 22.00
Shamrock Rovers FC - Bnei Yehuda Tel-Aviv
Arbitru: Mauro Bergonzi (ITA)
Stadion: Tallaght Stadium, Dublin (IRL)
De la ora 22.15
KR Reykjavik - FC Karpaty Lvov
Arbitru: Michael Lerjeus (SWE)
Stadion: KR-vollur, Reykjavik (ISL)
Returul acestor dispute se va disputa pe 22 iulie.
M.D.