Mourinho, învins în Europa League cu un gol senzațional. Echipa lui a ratat și un penalty VIDEO

Joi, 13 Aprilie 2023, ora 21:59
2091 citiri
Wieffer a marcat un gol fantastic

Echipa olandeză Feyenoord Rotterdam a învins joi, pe teren propriu, formaţia italiană AS Roma, scor 1-0, în prima manşă a sferturilor de finală din Liga Europa.

Pe stadionul De Kuip, Feyenoord a încercat să-i pună probleme Romei şi a avut posesia, dar italienii au ratat ocaziile primei reprize. În primul rând prin Pellegrini, care a irosit un penalti în minutul 43, penalti dictat de arbitrul spaniol Jose Maria Sanchez pentru un fault în careu al lui Wieffer. Roma l-a pierdut în minutul 24 şi pe Dybala, care a ieşit acuzând probleme musculare. Feyenoord a dat lovitura în repriza secundă.

A marcat Wieffer, în minutul 53, cu un șut fantastic din afara careului, şi alb-roşii câştigă turul sferturilor, mergând în Cetatea Eternă cu prima şansă la calificare.

Returul dintre AS Roma şi Feyenoord se dispută în Italia, la Roma, joi, 20 aprilie.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....