Iata rezultatele inregistrate joi seara in ultimele meciuri ale etapei a 5-a din Europa League:
Grupa D:
Vaslui - Lazio 0-0
Sporting Lisabona - Zurich 2-0 (Wolfswinkel '15, Bojinov '58)
Clasament:
1. Sporting - 12 puncte
2. Vaslui - 6 puncte
------------------------
3. Lazio - 6 puncte
4. Zurich - 2 puncte
Urmatoarea etapa: Zurich - Vaslui si Lazio - Sporting.
Grupa E:
Maccabi Tel Aviv - Besiktas 2-3 (Yeini '59, Logasi '71 / Quaresma '45 si '90+2, Toroman '47)
Stoke - Dinamo Kiev 1-1 (Jones '81 / Upson '27 - autogol)
Clasament:
1. Stoke - 11 puncte
2. Besiktas - 9 puncte
-------------------------
3. Dinamo - 6 puncte
4. Maccabi - 1 punct
Urmatoarea etapa: Dinamo Kiev - Maccabi Tel-Aviv si Besiktas - Stoke.
Grupa F:
Athletic Bilbao - Slovan Bratislava 2-1 (Marcos '15, Laskurain '75 / Sebo '39)
Red Bull Salzburg - PSG 2-0 (Jantscher '20, Svento '90)
Clasament:
1. Bilbao - 13 puncte
2. Salzburg - 7 puncte
------------------------
3. PSG - 7 puncte
4. Slovan - 1 punct
Urmatoarea etapa: Slovan - Salzburg si PSG - Bilbao.
Grupa J:
Schalke - Steaua 2-1 (Papadopoulos '25, Raul '57 / Rusescu '33)
AEK Larnaca - Maccabi Haifa 2-1 (Garcia '14, Pintado '51 / Buljat '75).
Clasament:
1. Schalke - 11 puncte
2. Maccabi - 6 puncte
------------------------
3. Steaua - 5 puncte
4. AEK - 5 puncte
Urmatoarea etapa: Steaua - Larnaca si Maccabi - Schalke.
Grupa K:
Twente - Fulham 1-0 (Janko '89)
Odense - Wisla Cracovia 1-2 (Jensen '51 / Biton '20, Malecki '28)
Clasament:
1. Twente - 13 puncte
2. Fulham - 7 puncte
---------------------
3. Wisla - 6 puncte
4. Odense - 3 puncte
Urmatoarea etapa: Wisla - Twente si Fulham - Odense.
Grupa L:
Lokomotiv Moscova - Sturm Graz 3-1 (Maicon '62, Sychev '72 - penalti, Glushakov '89 / Kainz'64)
AEK Atena - Anderlecht 1-2 (Sialmas '19 / Gillet '4 si '36)
Clasament:
1. Anderlecht - 15 puncte
2. Lokomotiv - 12 puncte
---------------------------
3. Sturm Graz - 3 puncte
4. AEK - 0 puncte
Urmatoarea etapa: Sturm - AEK si Anderlecht - Lokomotiv.
*Din fiecare grupa, obtin calificarea in faza urmatoare a competitiei primele doua clasate.
Urmatoarea etapa a celor sase grupe, ultima, e programata pe 14 decembrie.