Ziare.com

Rezultatele inregistrate in Europa League si echipele calificate in grupe

de Ciprian Florea
Vineri, 31 August 2012, ora 00:30

   

Rezultatele inregistrate in Europa League si echipele calificate in grupe
Joi s-au disputat meciurile programate in mansa secunda a play-off-ului Europa League, stabilindu-se astfel numele formatiilor calificate in faza grupelor.

Iata rezultatele inregistrate:

*echipele marcate cu bold s-au calificat in faza grupelor;

Dila Gori - Maritimo 0-2 (0-1 in tur)
Dnepr - Slovan Liberec 4-2 (2-2 in tur)
Rosenborg - Legia Varsovia 2-1 (1-1 in tur)
PSV Eindhoven - Zeta 9-0 (5-0 in tur)
HJK Helsinki - Bilbao 3-3 (0-6 in tur)

Heerenveen - Molde 1-2 (0-2 in tur)
Hapoel Tel Aviv - Dudelange 4-0 (3-1 in tur)
TSKA Moscova - AIK Stockholm 0-2 (1-0 in tur)
APOEL Nicosia - Neftchi 1-3 (1-1 in tur)
STEAUA - Ekranas 3-0 (2-0 in tur)

Sparta Praga - Feyenoord 2-0 (2-2 in tur)
Young Boys - Midtjylland 0-2 (3-0 in tur)
Metalist Harkov - DINAMO 2-1 (2-0 in tur)
Genk - FC Luzern 2-0 (1-2 in tur)
Viktoria Plzen - Lokeren 1-0 (1-2 in tur)

Marseille - Sheriff Tiraspol 0-0 (2-1 in tur)
FC Brugge - Debrecen 4-1 (3-0 in tur)
Bordeaux - Steaua Rosie 3-2 (0-0 in tur)
Levante - Motherwell 1-0 (2-0 in tur)
Inter Milano - FC VASLUI 2-2 (2-0 in tur)

Partizan - Tromso 1-0 (2-3 in tur)
Hannover - Slask Wroclaw 4-1 (5-3 in tur)
Videoton - Trabzonspor 0-0 (0-0 in tur), 4-2 la penaltiuri
Rapid Viena - PAOK 3-0 (1-2 in tur)
AZ Alkmaar - Anji 0-5 (0-1 in tur)

Lazio Roma - Mura 3-1 (2-0 in tur)
Newcastle - Atromitos 1-0 (1-1 in tur)
Twente - Bursaspor 4-1 (1-3 in tur), dupa prelungiri
Liverpool - Hearts 1-1 (1-0 in tur)
Sporting Lisabona - Horsens 5-0 (1-1 in tur)

VfB Stuttgart a obtinut calificarea marti, dupa ce a eliminat formatia antrenata de Dan Petrescu, Dinamo Moscova.

Celor 31 de echipe li se alatura 17 formatii calificate in grupe, dupa cum urmeaza:

Eliminate din play-off-ul Ligii Campionilor: FC Basel, Helsingborg, Hapoel Shmona, AEL Limassol, Maribor, Udinese, Fenerbahce Istanbul, Panathinaikos, Borussia Monchengladbach, FC Copenhaga.

Calificate direct in grupe: Atletico Madrid (detinatoarea trofeului), Tottenham Hotspur, Bayer Leverkusen, Napoli, Olympique Lyon, Academica, Rubin Kazan.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 5196 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
1 comentariu
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

asta este al 3-lea /

articol despre schema asta ? ori suntei prosti ori sunteti prosti (vocea primarului)

 

Platforma pentru solutionarea online a litigiilor