Cu Ianis Hagi din minutul 60, Rangers a pierdut calificarea, in Germania, la Leverkusen, in Europa League

Joi, 06 August 2020, ora 22:06
9833 citiri

Formatiile FC Sevilla si Bayer Leverkusen s-au calificat, joi, in sferturile de finala ale Ligii Europa, trecand in optimi de AS Roma, respectiv de echipa lui Ianis Hagi, Glasgow Rangers.

FC Sevilla a invins in optimi, cu scorul de 2-0, formatia AS Roma, intr-o confruntare disputata intr-o singura mansa, la Duisburg. Au marcat Reguilon '22 si En Nesyri '44.

Bayer Leverkusen s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 1-0, in fata echipei Glasgow Rangers, in mansa secunda a optimilor de finala. In tur, scorul a fost 3-1 pentru Leverkusen. Joi, a marcat Diaby, in minutul 51. Ianis Hagi a intrat pe teren in minutul 60, la gruparea oaspete.

Joi au loc si confruntarile FC Basel - Eintracht Frankfurt (3-0, in tur) si Wolverhampton - Olympiacos Pireu (1-1, in tur).

Miercuri au obtinut calificarea in sferturile de finala Manchester United, Internazionale Milano, Sahtior Donetk si FC Copenhaga.

Turneul Final 8 va avea loc in Germania.

Decizia BEC de a respinge protocolul Alianței Dreapta Unită, trasă la indigo cu cea dată pentru Alianța USR-PLUS în 2019. Excepția pentru PSD și precedentul Vadim Tudor
Alianța Dreapta Unită, formată din USR, PMP și partidul Forța Dreptei se găsește în imposibilitatea de a avea liste comune de candidați pentru alegerile din 9 iunie, după ce Biroul...
Cătălin Drulă acuză PSD că i-a ”momit” sau șantajat pe primarii USR: ”Ai zece milioane, dacă treci la noi”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, susţine că unii primari USR ar fi fost ”şantajaţi” sau ”momiţi” să treacă la PSD, în condiţiile în care de faţă era şi liderul social...