Joi sunt programate meciurile din mansa secunda a turului doi preliminar al Europa League.
Iata care sunt acestea:
16:00 FC Mika Astarak (Armenia) - FC Rabotnicki (Macedonia). in tur 0-1
17:30 FK Teteks (Macedonia) - FK Ventspils (Letonia). in tur 0-0
18:00 FC Torpedo Jodino (Belarus) - OFK Belgrad (Serbia). in tur 2-2
18:00 FK Dukla Banska Bystrica (Slovacia) - FC Zestafoni (Georgia). in tur 0-3
18:30 FC Mogren Budva (Muntenegru) - Maccabi Tel-Aviv FC (Israel). in tur 0-2
18:30 Spartak Zlatibor Voda (Serbia) - FC Differdange 03 (Luxemburg). in tur 3-3
19:00 FK Qarabag (Azerbaidjan) - Portadown FC (Irlanda de Nord). in tur 2-1
19:00 FC TPS Turku (Finlanda) - Cercle Bruges (Belgia). in tur 1-0
19:00 HNK Sibenik (Croatia) - Anorthosis Famagusta FC (Cipru). in tur 2-0
19:00 FC Dnepr Moghilev (Belarus) - Stabaek IF (Norvegia). in tur 2-2
19:00 NK Siroji Brijeg (Bosnia) - FK Austria Viena (Austria). in tur 2-2
19:00 FK Jelgava (Letonia) - Molde FK (Norvegia). in tur 0-1
19:00 FC Banik Ostrava (Cehia) - FC WIT Georgia (Georgia). in tur 6-0
19:00 JK Sillamae Kalev (Estonia) - FC Dinamo Minsk (Belarus). in tur 1-5
19:15 FC Karpati Lvov (Ucraina) - KR Reykjavik (Islanda). in tur 3-0
19:30 FC Dacia Chisinau (Rep. Moldova) - Kalmar FF (Suedia). in tur 0-0
19:30 Sant Julia (Andorra) - MyPa-47 Anjalankoski (Finlanda). in tur 0-3
19:45 Dinamo Tbilisi (Georgia) - Gefle IF (Suedia). in tur 2-1
20:00 Randers FC (Danemarca) - ND Gorica (Slovenia). in tur 3-0
20:00 FC Iskra Stali Rabnita (Rep. Moldova) - EIF Elfsborg (Suedia). in tur 1-2
20:00 APOEL Nicosia FC (Cipru) - FK Tauras (Lituania). in tur 3-0
20:30 KF Tirana (Albania) - FC Utrecht (Olanda). in tur 0-4
20:30 Bnei Yehuda Tel-Aviv (Israel) - Shamrock Rovers Dublin (Irlanda). in tur 1-1
20:45 DINAMO BUCURESTI - Olimpia Balti (Rep. Moldova). in tur 2-0
21:00 Wisla Cracovia (Polonia) - KFK Siauliai (Lituania). in tur 2-0
21:00 FC Vaduz (Liechtenstein) - Brondby IF (Danemarca). in tur 0-3
21:00 Dundalk FC (Irlanda) - PFC Levski Sofia (Bulgaria). in tur 0-6
21:00 Vikingur (I. Feroe) - Besiktas Istanbul JK (Turcia). in tur 0-3
21:00 KS Ruch Chorzow (Polonia) - La Valletta FC (Malta). in tur 1-1
21:30 Rapid Viena (Austria) - FK Suduva (Lituania). in tur 2-0
21:30 NK Maribor (Slovenia) - FC Videoton (Ungaria). in tur 1-1
21:30 Bangor City FC (Tara Galilor) - FC Honka Espoo (Finlanda). in tur 1-1
21:30 Gyor (Ungaria) - FK Atarau (Kazahstan). in tur 2-0
21:30 SP Tre Penne (San Marino) - NK Zrinjski (Bosnia). in tur 1-4
21:30 Olympiakos Pireu FC (Grecia) - KS Besa Kavaja (Albania). in tur 5-0
21:45 KF Borac Banja Luka (Bosnia) - FC Lausanne (Elvetia). in tur 0-1
21:45 Sporting Fingal (Irlanda) - CS Maritimo Funchal (Portugalia). in tur 2-3
21:45 HNK Cibalia Vinkovci (Croatia) - Cliftonville FC (Irlanda de Nord). in tur 0-1
22:00 FK Buducnost Podgorica (Muntenegru) - FK Baku (Azerbaidjan). in tur 1-2
22:15 Breidablik (Islanda) - Mortherwell FC (Scotia). in tur 0-1
Urmatorul tur preliminar, al 3-lea, va avea loc pe 28 iulie (prima mansa) si 5 august (mansa secunda).
I.G.