Meci mare facut de un roman in preliminariile Europa League

Vineri, 30 Iunie 2017, ora 10:54
4713 citiri

Adrian Scarlatache, romanul din lotul celor de la Inter Baku, a fost omul meciului pentru in prima mansa a turului I preliminar din Europa League.

Fundasul in varsta de 30 de ani a reusit sa inscrie de doua ori in disputa cu sarbii de la FK Mladost Lucani.

Scarlatache a punctat in prima repriza, in minutele 23 si 41, Aliyev "inchinzand tabela" pentru Inter in partea secunda.

Formatia azera s-a impus cu scorul de 3-0 in deplasarea din Serbia, iar returul de acasa pare o simpla formalitate, Scarlatache & Co. fiind ca si calificati in turul II preliminar.

Marcator de fiecare data din lovitura libera, romanul a devenit vedeta pe site-ul UEFA, forul continental folosind o poza cu el pentru a ilustra stirea despre rezultatele de joi.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Scarlatache gol Europa League, #rezultat Europa League, #Inter Baku Europa League , #stiri Europa League