O greseala uriasa de arbitraj a stabilit finala Europa League (Video)

Vineri, 04 Mai 2018, ora 07:05
12488 citiri

Olympique Marseille s-a calificat in finala Europa League dupa o mare greseala de arbitraj.

Formatia franceza a pierdut dupa prelungiri cu 2-1 confruntarea cu FC Salzburg, dar s-a calificat in ultimul act gratie victoriei din tur, scor 2-0.

Golul calificarii a venit in minutul 117 si i-a apartinut fundasului portughez Rolando, insa a venit ca urmare a unui corner inexistent!

La reluari s-a putut observa ca arbitrul trebuia sa dicteze aut de poarta, nu lovitura de la coltul terenului.

In returul din Austria au inscris Haidara (min.53) si Sarr (min.65 - autogol) pentru gazde, iar Rolando si-a dus echipa in finala cu o lovitura de cap, cand mai erau doar 3 minute ramase din prelungiri.

In finala Europa League, programata pe 16 mai la Lyon (Franta), Olympique Marseille o va intalni pe Atletico Madrid, care a trecut in semifinale de Arsenal, cu scorul general de 2-1 (1-1 in tur la Londra, 1-0 in retur la Madrid).

Deputatul USR PLUS Iulian Bulai, înaintea congresului PNL: ”De voi depinde dacă refacem împreună guvernarea, sau dacă refaceţi USL”
Deputatul USR PLUS Iulian Bulai a transmis, vineri seară, 24 septembrie, un apel către membrii PNL înaintea Congresului în care, le spune că, de ei depinde dacă vor reface guvernarea cu USR...
De câte ori s-a rupt PNL în ultimii 30 de ani ANALIZĂ
În contextul confruntării extrem de disputate dintre Ludovic Orban și Florin Cîțu pentru șefia PNL, care, conform unor voci liberale, ar putea duce la scindarea partidului după congresul de...