Ziare.com

Programul meciurilor din Europa League: Iata pe cine vor infrunta echipele romanilor

Luni, 12 Decembrie 2016, ora 14:30

   

Programul meciurilor din Europa League: Iata pe cine vor infrunta echipele romanilor
Astra Giurgiu, dar si ceilalti romani angrenati inca in Europa League, si-au aflat luni adversarele din faza eliminatorie a competitiei.

Campionii au avut sansa la ceremonia de la Nyon, urmand a da peste belgienii de la Genk, o formatie nu tocmai impresionanta.

Alex Chipciu si Nicusor Stanciu, cei doi mijlocasi de la Anderlecht, se vor duela cu Zenitul lui Mircea Lucescu, un duel care se anunta extrem de interesant.

Ludogorets, formatia lui Cosmin Moti, va trebui sa treaca de FC Copenhaga, in timp ce Osmanlispor, club la care este legitimat Raul Rusescu, va da peste grecii de la Olympiacos.

Site-ul Ziare.com a transmis in direct tragerea la sorti a meciurilor din saisprezecimile Europa League, iar mai jos aveti desfasurarea evenimentului, precum si programul complet al partidelor.

Desfasurarea ceremoniei:

PROGRAMUL 16-IMILOR EUROPA LEAGUE

PAOK - Schalke

Hapoel Beer Sheva - Besiktas

AZ Alkmaar - Lyon

Monchengladbach - Fiorentina

FC Krasnodar - Fenerbahce

FK Rostov - Sparta Praga

Gent - Tottenham

Olympiacos - Osmanlispor

Celta Vigo - Sahtior Donetk

Ludogorets Razgrad - FC Copenhaga

Villareal - AS Roma

Manchester United - St. Etienne

ASTRA GIURGIU - Genk

Anderlecht - Zenit St. Petersburg

Legia Varsovia - Ajax Amsterdam

Athletic Bilbao - APOEL

14:13 - Incepe tragerea la sorti.

14:08 - Suedezul Patrik Andersson este invitatul de onoare al tragerii la sorti.

14:00 - Incepe tragerea la sorti.

Iata componenta celor doua urne valorice:

Capi de serie - Ajax, APOEL, Besiktas, Fenerbahce, Fiorentina, Genk, Copenhaga, Lyon, Osmanlispor, AS Roma, Schalke, Sahtior Donetk, Sparta Praga, St-Etienne, Tottenham Hotspur, Zenit

Urna a doua - Anderlecht, Astra Giurgiu, AZ Alkmaar, Celta Vigo, Gent, Hapoel Beer-Sheva, FC Krasnodar, Legia Varsovia, Ludogorets, Manchester United, Borussia Monchengladbach, Olympiacos, PAOK Salonic, FK Rostov, Villarreal, Bilbao

M.D.


Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 7531 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
1 comentariu
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

14:08 - Suedezul Patrik Andersson este invitatul de onoare...

M-am racit; zic, savezi ca nebunul de Shumi cade cu cea mai tare echipa de la favoriti.
Am googalit si ala era Kennet Anderson... Ptiu.
Sa speram...

 

Platforma pentru solutionarea online a litigiilor