Ziare.com

Steaua, Dinamo, Rapid, Vaslui si Medias si-au aflat adversarele din Europa League

de Ionut Gaman
Vineri, 05 August 2011, ora 14:50

   

Steaua, Dinamo, Rapid, Vaslui si Medias si-au aflat adversarele din Europa League
Steaua, Dinamo, Rapid, Vaslui si Gaz Metan Medias si-au aflat, vineri, adversarele din playoff-ul pentru grupele Europa League.

Tragerea la sorti s-a desfasurat la Nyon, iar cele cinci reprezentante ale Romaniei pot rasufla usurate pentru ca au evitat adversari puternici. Poate doar Steaua sa aiba ceva nemultumiri.

Dar iata care sunt adversarele echipelor romanesti:

Vorskla Poltava (Ucraina) - DINAMO

STEAUA - TSKA Sofia (Bulgaria)

Slask Wroclaw (Polonia) - RAPID

VASLUI - Sparta Praga (Cehia)

GAZ METAN MEDIAS - Austria Viena (Austria)

*Apasati pe meci pentru a citi cronica.

Prima mansa se va disputa pe 18 august, in timp ce mansa secunda va avea loc pe 25 august.

Castigatoarele dublelor manse obtin calificarea in grupele Europa League.

Ati putur urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, tragerea la sorti a meciurilor de baraj din Europa League.

Desfasurarea tragerii la sorti:

GAZ METAN MEDIAS - Austria Viena (Austria)

VASLUI - Sparta Praga (Cehia)

Slask Wroclaw (Polonia) - RAPID

STEAUA - TSKA Sofia (Bulgaria)

Vorskla Poltava (Ucraina) - DINAMO

INFO: In cateva minute, cele 5 echipe isi vor afla adversarele, in ordinea urmatoare: Dinamo, Steaua, Rapid, Vaslui si Gaz Metan Medias.

A INCEPUT TRAGEREA LA SORTI

INFO: In urne se vor afla si cinci echipe din Romania (Steaua, Dinamo, Rapid, Vaslui si Gaz Metan Medias), care au fost repartizate in felul urmator:

URNA 2 - DINAMO
Posibili adversari: Bursaspor (Turcia), Vorskla Poltava (Ucraina), Olympiacos Volou (Grecia), Slovan Bratislava (Slovacia) si AEK Larnaca (Cipru)

URNA 4 - STEAUA
Posibili adversari: Dnipro (Ucraina), TSKA Sofia (Bulgaria), Nordsjaeland (Danemarca), Maribor (Slovenia) si Spartak Trnava (Slovacia)

URNA 5 - RAPID
Posibili adversari: Nacional (Portugalia), Sion (Elvetia), Litex Loveci (Bulgaria), Ried (Austria), Rabotnicki (Macedonia) si Slask Wroclaw (Polonia)

URNA 6 - VASLUI
Posibili adversari: Sevilla (Spania), AZ Alkmaar (Olanda), Brugge (Belgia), Sparta Praga (Cehia), Salzburg (Austria) si Stoke (Anglia)

URNA 7 - GAZ METAN MEDIAS
Posibili adversari: Sporting Braga (Portugalia), Schalke (Germania), Standard Liege (Belgia), AEK Atena (Grecia), Rennes (Franta) si Austria Viena (Austria).

Vezi in ce urne au fost repartizate Steaua, Dinamo, Rapid, Vaslui si Medias

Partidele din playoff se vor juca pe 18 august (turul) si 25 august (returul), iar castigatoarele vor obtine calificarea in grupele Europa League.
Sursa: Ziare.com

Articol citit de 10101 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
4 comentarii
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

Pentru Rapid ......

Nu este nici o problema cu cei din grupa de mai sus !!! Daca isi vad de treaba si pun osul langa Lucescu jr. fac treaba foarte buna !!!!!!

 

In principiu...

...toate au sanse mari sa mearga mai departe, in grupe.

Teoretic vs Practic

Teoretic .. Rapid , Dinamo , Steaua sunt favorite si au sanse mari sa mearga mai departe,practic..si-au mai dat cu stangul in dreptul astia de la noi , cand le era lumea mai draga :)

 

nici una ,

macar nu va trece in turul urmator.

 

Platforma pentru solutionarea online a litigiilor