Ziare.com

Tragere la sorti Europa League. Vezi cu cine va juca Gaz Metan Medias

de Ionut Gaman
Luni, 20 Iunie 2011, ora 15:54

   

Tragere la sorti Europa League. Vezi cu cine va juca Gaz Metan Medias
Gaz Metan Medias va juca impotriva gruparii finlandeze Kuopion Palloseura (KuPS) in turul 2 preliminar al Europa League.

Prima mansa va avea loc pe 14 iulie in Finlanda, in timp ce returul se va disputa in Romania pe 21 iulie.

Gruparea Kuopion Palloseura este infiintata in 1923, iar anul trecut a terminat sezonul pe pozitia a doua, care ii permite sa evolueze acum in Europa League.

Antrenorul echipei este Esa Pekonen (49 de ani), iar cei mai importanti jucatori sunt nigerienii Olajide Williams, Dickson Nwakaeme si Raphael Udah.

A castigat in istorie 5 titluri (ultimul in 1976) si doua Cupe ale Finlandei, ultima in 1989.

Iata programul meciurilor din cele doua tururi preliminare ale Europa League:

Primul tur preliminar - 30 iunie (prima mansa)/7 iulie (mansa secunda):

KR (Islanda) - IF (Feroe)

Daugava (Letonia) - Tromso (Norvegia)

Elfsborg (Suedia) - Fola (Luxemburg)

TNS (Tara Galilor) - Cliftonville (Irlanda de Nord)

Honka (Finlanda) - Kalju (Estonia)

Fulham (Anglia) - NSI (Feroe)

IBV (Islanda) - St.Patrick's (Irlanda)

Hacken (Suedia) - Kaerjeng (Luxemburg)

Aalesund (Norvegia) - Neath (Tara Galilor)

Renova (Macedonia) - Glentoran (Irlanda de Nord)

Koper (Slovenia) - Karagandy (Kazahstan)

Banga (Lituania) - Qarabag (Azerbaidjan)

Paks (Ungaria) - UE Santa Coloma (Andorra)

Rabotnicki (Macedonia) - Trans Narva (Estonia)

Rad (Serbia) - Tre Penne (San Marino)

Buducnost Podgorica (Muntenegru) - Flamurtari (Albania)

Ulisses (Armenia) - Ferencvaros Budapesta (Ungaria)

Jagiellonia Bialystok (Polonia) - Irtush (Kazahstan)

Minsk (Belarus) - Olimpik Suvalan (Azerbaidjan)

Dinamo Tbilisi (Georgia) - Milsami (Moldova)

Varazdin (Croatia) - Lusitans (Andorra)

Banants (Armenia) - Rustavi Metallurgist (Georgia)

Birkirkara (Malta) - Vllaznia (Albania)

Siroki Brijeg (Bosnia) - Olimpija Ljubljana (Slovenia)

Spartak Trnava (Slovacia) - Zeta (Muntenegru)

Al doilea tur preliminar - 14 iulie (prima mansa)/21 iulie (mansa secunda):

FC Banants (Armenia)/ Rustavi Metallurgist (Georgia) - Jagiellonia Bialystok
(Polonia)/ FC Irtysh Pavlodar (Kazakhstan)

FK Suduva (Lituania) - IL Elfsborg (Suedia)/ CS Fola Esch (Luxemburg)

Metalurg Skopje (Macedonia) - Lokomotiv Sofia (Bulgaria)

UE Sant Julia (Andorra) - Bnei Yehuda Tel Aviv (Israel)

FK Zeljeznicar (Bosnia-Hertegovina) - FC Sheriff (Moldova)

KuPS Kuopio (Finlanda) - Gaz Metan Medias (Romania)

FC Minsk (Belarus)/ Olimpik-Suvalan PFK (Azerbaidjan) - Gaziantespor (Turcia)

Iskra-Stal (Moldova) - NK Varazdin (Croatia)/ FC Lusitans (Andorra)

FK Tauras (Lituania) - ADO Den Haag (Olanda)

FK Renova (Macedonia)/ Glentoran FC (Irlanda de Nord) - Vorskla Poltava (Ucraina)

AC Juvenes/Dogana (San Marino) - FK Rabotnicki (Macedonia)/ JK Trans Narva (Estonia)

Orebro SK (Suedia) - FK Sarajevo (Bosnia-Hertegovina)

Crusaders (Irlanda de Nord) - Fulham FC (Anglia)/ NSI Runavik (Insulele Feroe)

Llanelli (Tara Galilor) - FC Dinamo Tbilisi (Georgia)/ FC Milsami Orhei (Moldova)

Floriana (Malta) - AEK Larnaca FC (Cipru)

Shakhtyor Soligorsk (Belarus) - FK Ventspils (Letonia)

FK Buducnost Podgorica (Muntenegru)/ KS Flamurtari (Albania) - FK Jablonec (Cehia)

KR Reykjavik (Islanda)/ IF Fuglafjordur (Insulele Feroe) - MSK Zilina (Slovacia)

Mika (Armenia) - Valerenga (Norvegia)

Siroki Brijeg (Bosnia Hertegovina)/ Olimpija Ljubljana (Slovenia) - Bohemians (Irlanda)

NK Domzale (Slovenia) - RNK Split (Croatia)

FC Differdange (Luxemburg) - Levadia Talin (Estonia)

KF Tirana (Albania) - Spartak Trnava (Slovacia)/ FK Zeta (Muntenegru)

Ulisses FC (Armenia)/ Ferencvaros (Ungaria) - Aalesunds FK (Norvegia)/ Neath FC (Tara Galilor)

Metalurg Liepajas (Letonia) - Salzburg (Austria)

FK Rad (Serbia)/ Tre Penne (San Marino) - Olympiacos Volou (Grecia)

The New Saints (Tara Galilor)/ Cliftonville FC (Irlanda de Nord) - Midtjylland (Danemarca)

Kecskemet (Ungaria) - FC Aktobe (Kazakhstan)

BK Hacken (Suedia)/ UN Kaerjeng (Luxemburg) - Honka Espoo (Finlanda)/ Nomme Kalju (Estonia)

Gagra (Georgia) - Anorthosis Famagusta FC (Cipru)

FC Vaduz (Liechtenstein) - FK Vojvodina (Serbia)

Rudar Pljevlja (Muntenegru) - Austria Viena (Austria)

Slask Wroclaw (Polonia) - Dundee United (Scotia)

FC Koper (Slovenia)/ FC Shakhter Karagandy (Kazakhstan) - IBV Vestmannaeyjar (Islanda)/ Saint Patrick's Athletic (Irlanda)

EB-Streymur (Insulele Feroe) - FK Banga (Lituania)/ Qarabag FK (Azerbaidjan)

FH Hafnarjordur (Islanda) - CD Nacional (Portugalia)

Paksi SE (Ungaria)/ UE Santa Coloma (Andorra) - FC Daugava Daugavpils (Letonia)/ Tromso IL (Norvegia)

TPS Turku (Finlanda) - KVC Westerlo (Belgia)

Khazar Lankaran (Azerbaidjan) - Maccabi Tel-Aviv (Israel)

Birkirkara (Malta)/ KS Vllaznia (Albania) - Thun (Elvetia)

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, tragerea la sorti a primelor doua tururi preliminare ale Europa League. In urne va intra si Gaz Metan Medias, care isi va afla adversara din turul 2 preliminar, programat pe 14 iulie (turul) si 21 iulie (returul).

Desfasurarea tragerii la sorti:

GAZ METAN MEDIAS va juca impotriva gruparii finlandeze Kuopion Palloseura (KuPS). Mediesenii vor juca prima mansa in deplasare, iar returul pe teren propriu.

15:05 - In scurt timp, Gaz Metan Medias isi va afla adversara.

14:07 - Tragerea la sorti a inceput.

INFO: Gaz Metan Medias este cap de serie si poate intalni gruparile: Buducnost Podgorica (Muntenegru), Khazar Lankaran (Azerbaidjan), NK Domzale (Slovenia), Tromso (Norvegia - daca trece de primul tur) sau Dinamo Tbilisi (Georgia - daca trece de primul tur).

Editia din acesta an a Europa League are programate 3 tururi preliminare plus un play-off. Celelalte echipe din Romania urmeaza sa intre in competitie dupa cum urmeaza: Dinamo (turul 3 preliminar), Rapid si Steaua (play-off).
Sursa: Ziare.com

Articol citit de 6812 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor