Un arbitru roman, delegat la cel mai important meci din sferturile Europa League

Marti, 16 Aprilie 2019, ora 14:05
4578 citiri

Ovidiu Hategan a fost delegat de UEFA sa conduca partida retur din cadrul sferturilor de finala ale Europa League dintre Napoli si Arsenal.

In tur, la Londra, englezii s-au impus cu scorul de 2-0, meci la care Vlad Chiriches a fost rezerva.

Hategan va fi ajutat de "asistentii" Octavian Sovre si Sebastian Gheorghe, "aditionali" vor fi Radu Petrescu si Sebastian Coltescu, in timp ce al patrulea oficial delegat este Radu Ghinguleac, informeaza site-ul oficial al Federatiei Romane de Fotbal.

In runda precedenta din Europa, Hategan a fost delegat ca al patrulea oficial la meciul din Liga Campionilor dintre Liverpool si FC Porto.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Ovidiu Hategan Napoli Arsenal, #Ovidiu Hategan Europa League , #stiri Europa League