Wolverhampton si FC Basel completeaza tabloul sfertfinalistelor Ligii Europa

Vineri, 07 August 2020, ora 00:14
6573 citiri

Formatiile Wolverhampton si FC Basel s-au calificat, joi seara, in sferturile de finala ale Ligii Europa, trecand in optimi de Olympiacos Pireu, respectiv Eintracht Frankfurt.

FC Basel s-a impus cu scorul de 1-0, pe teren propriu, in returul optimilor cu Eintracht, dupa ce in tur a castigat cu 3-0. A marcat Frei, in minutul 87.

Acelasi scor, 1-0, s-a inregistrat si in partida Wolverhampton - Olympiacos. A inscris Jimenez, in minutul 8, din penalti. In tur, scorul a fost 1-1.

Joi s-au calificat in sferturile Ligii Europa si FC Sevilla (scor 2-0 cu AS Roma) si Bayer Leverkusen (1-0 in returul cu Glasgow Rangers; in tur a fost 3-1).

Miercuri au obtinut calificarea Manchester United, Internazionale Milano, Sahtior Donetk si FC Copenhaga.

Turneul Final 8 va avea loc in Germania.

In sferturi, programate luni si marti, Sahtior Donetk va evolua cu Basel, United cu FC Copenhaga, Inter cu Leverkusen si Sevilla cu Wolverhampton.

UDMR propune "Ziua de Curăţenie Naţională". Când ar avea loc noua inițiativă dedicată protecției mediului
A treia zi de sâmbătă din luna septembrie ar putea deveni „Ziua de Curăţenie Naţională”, potrivit unui proiect de lege al UDMR depus la Parlament, având ca scop principal creşterea...
Gabriela Firea jubilează: Situația lui Cătălin Cîrstoiu va fi discutată în coaliție
Preşedinta PSD Bucureşti, Gabriela Firea, a declarat joi, 18 aprilie, că situaţia candidatului susţinut de PSD şi PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, ar urma să fie discutată...