Esecuri pe linie pentru Costel Pantilimon la Nottingham

Sambata, 29 Decembrie 2018, ora 19:38
3748 citiri

Portarul roman Costel Pantilimon a mai fost titular pentru Nottingham intr-un nou esec pentru "padurari" in liga secunda engleza, campionat denumit Championship.

A fost 1-0 pentru Millwall in partida cu cei de la Nottingham Forest, cu un singur gol marcat de Tunnicliffe in minutul 9, o executie spectaculoasa prin foarfeca, din plin careu.

Este al 5-lea meci consecutiv la rand fara victorie pentru Nottingham, iar scaunul antrenorului Aitor Karanka este foarte subred in acest moment.

In clasament. Forest este pe locul 10 cu 36 de puncte, la 6 lungimi in spatele ultimului loc care ajunge la barajul de promovare in Premier League.

Pantilimon a fost erou negativ pentru echipa sa la mijlocul acestei saptamani intr-o partida halucinanta, in care echipa sa a avut 3-0 in minutul 77 cu Norwich, dar jocul s-a terminat la egalitate, scor 3-3, dupa un gol decisiv marcat in minutul 98:

Inca un meci negru pentru Costel Pantilimon in Anglia. A incasat trei goluri dupa ce echipa sa a condus cu 3-0

Costel Pantilimon a mai aparat si pentru Poli Timisoara, Deportivo La Coruna sau Manchester City.

Vezi si:

Probleme pentru Costel Pantilimon in Anglia? Clubul sau Nottingham deja i-a gasit un inlocuitor

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#esecuri pe linie Costel Pantilimon in, #Nottingham inca un esec Championship Pantilimon , #stiri Costel Pantilimon