Aproape 30.000 de atleți au concurat la Maratonul de la Boston. Cine e marele câștigător

Luni, 17 Aprilie 2023, ora 20:25
1583 citiri
Evans Chebet

Atletul kenyan Evans Chebet a câştigat luni ediţia din anul 2023 a Maratonului de la Boston.

Evans Chebet a câştigat ediţia din acest an cu un timp de 2 ore, 5 minute şi 54 de secunde.

Chebet a câştigat Maratonul de la Boston şi în anul 2022. Favoritul întrecerii, un alt sportiv kenyan, Eliud Kipchoge a ocupat doar locul al şaselea.

Ediţia cu numărul 127 a Maratonului de la Boston a adunat la start aproape 30.000 de atleţi din mai mult de 100 de ţări şi s-a disputat pe o vreme ploioasă, la o temperatură de 10 grade Celsius.

Cine e botoșăneanul care s-a clasat pe locul 20 în maratonul de la Boston, fără ajutorul Federației
Sportivul Alexandru Corneschi a ocupat săptămâna trecută un remarcabil loc 20 la celebrul maraton de la Boston. Corneschi a declarat, pentru News.ro, că este dificil să ajungă la astfel...
Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....